Stypendia sportowe na rok 2021 przyznane

  • 15.04.2021, 15:09 (aktualizacja 18.04.2021, 22:23)
  • Jolanta Kozak
Stypendia sportowe na rok 2021 przyznane
W Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się dziś wideokonferencja, której tematem były stypendia sportowe Marszałka Województwa Lubelskiego za osiągnięte wyniki w 2020 roku. Stypendium otrzyma 289 osób (126 zawodniczek i 163 zawodników) z 53 klubów z regionu. Łączna kwota przyznanych stypendiów to ponad 866 tysięcy złotych.

W wideokonferencji uczestniczyli: marszałek Jarosław Stawiarski, stypendyści Wiktoria Kamela, zawodniczka MKS Cement-Gryf Chełm (zapasy), Szymon Trytek zawodnik KS Agros Zamość (podnoszenie ciężarów) oraz trenerzy, Andrzej Gaweł z KS Agros Zamość (sekcja podnoszenia ciężarów) i Dariusz Kucharski z MKS Cement-Gryf Chełm. Głównym kryterium, które należało spełnić, aby ubiegać się o stypendium sportowe to zdobycie miejsca medalowego w Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy lub Mistrzostwach Polski w kategoriach wiekowych sportu młodzieżowego - młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych (kadetów) oraz seniorów do 27 lat. - Cieszę się, że mamy kolejną grupę stypendystów. Sport to bardzo dobra inwestycja w rozwój młodzieży, a ich sukcesy to także udana promocja naszego regionu - podkreślał Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. - Swoją historię z zapasami zaczęłam w wieku 10 lat. Ten sport daje mi wiele możliwości. Poznaję nowych ludzi oraz mogę zwiedzić wiele miejsc w kraju i zagranicą - powiedziała młoda zapaśniczka Wiktoria Kamela. - Dzięki stypendium będę mógł zakupić i wymienić elementy wyposażenia, które podczas intensywnych treningów szybko się zużywają - dodał Szymon Trytka, który uprawia podnoszenie ciężarów w KS Agros Zamość. Stypendia sportowe otrzyma 96 zawodników za osiągnięcia seniorskie, 53 za osiągnięcia w kategorii młodzieżowiec, 73 za osiągnięcia w kategorii wiekowej juniora oraz 64 juniorów młodszych (kadetów), reprezentujących 23 sporty olimpijskie i paraolimpijskie: badminton, biegi narciarskie, boks, golf, karate WKF, kolarstwo szosowe, BMX i tandemowe, koszykówka, lekka atletyka, łucznictwo, piłka nożna, piłka ręczna, pływanie, podnoszenie ciężarów, siatkówka, siatkówka plażowa, taekwondo olimpijskie, tenis stołowy, tenis ziemny, wspinaczka sportowa - trójbój olimpijski oraz zapasy.

Jolanta Kozak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe