Ozonowanie sposobem na usunięcie koronawirusa

  • 07.08.2020, 10:42
Ozonowanie sposobem na usunięcie koronawirusa
Wzrost zachorowalności na groźną chorobę Covid-19 spowodowaną koronawirusem motywuje do podejmowania rozmaitych działań mających na celu powstrzymanie ekspansji pandemii. Jedną z bardzo skutecznych metod dezynfekcji pomieszczeń jest ozonowanie.

Na czym polega ozonowanie? Dlaczego metoda ta staje się co raz bardziej popularna w dobie pandemii koronawirusa? Kiedy warto zamówić ozonowanie mieszkania, firmy lub samochodu? Na pytania te odpowiadamy w niniejszym artykule.

Rosnący popyt na ozonowanie Ozonowanie jako sprzedawana usługa na dobre zagościło na polskim rynku. Dzięki tej metodzie możemy z pomieszczeń oraz rozmaitych powierzchni usunąć wszelkie bakterie, wirusy, a nawet alergeny. Stosowane bardzo powszechnie w corocznej dezynfekcji wnętrz samochodów oraz instalacji klimatyzacyjnych obecnie jest wykorzystywane także do sterylizacji dużych powierzchni przemysłowych tj biurowce, hale produkcyjne, hale targowe, sklepy wielkopowierzchniowe itp. Co raz chętniej sięgamy po tę metodą w celu dezynfekcji pomieszczeń mieszkalnych. Co raz więcej obiektów noclegowych kładzie obecnie nacisk na całkowitą sterylizację wynajmowanych pomieszczeń, głównie właśnie poprzez stosowanie metody ozonowania. Obecnie we Wrocławiu ozonuje się nawet powierzchnie w miejscach publicznych oraz środki transportu miejskiego. Oczywiście nacisk w odkażaniu kładzie się przede wszystkim w miejscach, gdzie wystąpiły zachorowania na groźną chorobę.

Zalety ozonowania:

usuwa wirusy (także koronawirusa oczywiście!) i bakterie

niweluje nieprzyjemne zapachy

usuwa alergeny (pleśnie, roztocza i wszelkie inne drobnoustroje)

odstarsza niechciane owady (deratyzacja)

jest niezwykle skuteczne

dociera we wszelkie zakamarki

wnika głęboko w materiały

Obecnie wiele firm specjalizuje się w ozonowaniu zarówno niewielkich pomieszczeń mieszkalnych jak i obiektów wielkopowierzchniowych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą ozonowania na stronie Thermotronic/ozonowanie-wroclaw. Profesjonalne, gruntowne ozonowanie średniej wielkości mieszkania we Wrocławiu to obecnie koszt kilkuset złotych.

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń Ozon to gaz o symbolu chemicznym O3. Występuje on w środowisku naturalnym w powietrzu po silnych wyładowaniach towarzyszącym burzom. Jego wartstwa w stratosferze Ziemi pełni także bardzo ważną rolę ochronną naszej planety. Ozon jest obecnie jednym z najskuteczniejszych odkrytych dotąd środków dezynfekcyjnych. Ten aktywny chemicznie gaz silnie utlenia wszystko, co spotka na swojej drodze: bakterie, wirusy, wszelkie cząsteczki, które rozpoznajemy jako przykre zapachy, grzyby, pleśnie itp. Po uwolnieniu trzeciego atomu tlenu w wyniku utlenienia ozon po prostu przeradza się w tlen, dzięki czemu jest całkowicie biodegradowalny – neutralny dla naszego środowiska naturalnego.

Ozonowanie pomieszczeń polega po prostu na wprowadzeniu do pomieszczenia wystarczającego stężenia ozonu i utrzymania go na tyle długo, by gaz dotarł we wszelkie zakamarki i trwale usunął wystkie zanieczyszczenia.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe