Lublin: Budżet Obywatelski 2017 – głosowanie na półmetku

  • 05.10.2016, 15:07 (aktualizacja 17.10.2016, 16:20)
  • red.
Lublin: Budżet Obywatelski 2017 – głosowanie na półmetku www.lublin.eu
W Lublinie trwa głosowanie w ramach 3. edycji Budżetu Obywatelskiego. Do 10 października mieszkańcy mogą oddawać głosy za pośrednictwem internetu lub w 61 punktach w całym mieście. Do rozdysponowania jest 15 milionów złotych.

Głosowanie rozpoczęło się 1 października. Mieszkańcy Lublina mają w tym roku do wyboru 149 projektów, w tym 111 małych i 38 dużych. Swoje głosy mogą oddawać w tradycyjnej formie „papierowej” lub za pośrednictwem internetu.

 

Kartę do głosowania w formie tradycyjnej można pobrać ze strony www.lublin.eu/budzetobywatelski. Wypełnioną należy dostarczyć do punktu głosowania, których listę znajdziemy na stronie miasta. Aby oddać głos w formie elektronicznej, należy zalogować się na stronie www.lublin.eu/budzetobywatelski i podać swoje dane, a następnie wypełnić elektroniczną kartę głosowania. Do zalogowania się konieczne jest podanie numeru telefonu bądź adresu e-mail, na który zostanie wysłany kod aktywacyjny. Żeby głos był ważny, należy wpisać czytelnie swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu lub adres e-mail oraz numer PESEL, a także podpisać zawarte na karcie oświadczenie.

 

W głosowaniu na Budżet Obywatelski mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Lublina, którzy ukończyli 16 lat. Każdy głosujący może wybrać 2 projekty małe oraz 1 duży. Wybór dokonywany jest poprzez wpisanie numeru projektu w polach na karcie do głosowania. Numery projektów, wraz z ich opisami, są opublikowane i dostępne w Biurach Obsługi Mieszkańców, na stronie www.lublin.eu/budzetobywatelski oraz filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej.

 

Głosowanie zakończy się 10 października. W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy Lublina mają do swojej dyspozycji 15 milionów złotych.

red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe