Broadway w Lublinie – październik w Teatrze Muzycznym

  • 04.10.2016, 12:55 (aktualizacja 04.10.2016, 15:22)
  • Admin Admin
Broadway w Lublinie – październik w Teatrze Muzycznym wikipedia.org
Gwiazdy największego formatu w najpopularniejszych przebojach z musicali i filmów muzycznych. Już 8 października na deskach Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie gala „Broadway in Lublin”.

„Broadway in Lublin” to jedyny w swoim rodzaju wybór przebojów z musicali i filmów muzycznych, tematów znanych i lubianych przez publiczność. Na największej scenie Lubelszczyzny wyśpiewają je gwiazdy największego formatu: Franc D'Ambrosio – najbardziej znany na świecie „Upiór w operze” oraz Beata Kozidrak, Kayah, Piotr Cugowski, Wojtek Cugowski i Iwona Sawulska. Wokalistom towarzyszyć będzie Orkiestra Teatru Muzycznego w Lublinie pod dyrekcją Łukasza Sidoruka.

 

Podczas gali odbędzie się też niezwykły pokaz mody – swoje kreacje zaprezentuje utalentowana projektantka Ewa Pieczykolan ATELIER; autorem choreografii do pokazu jest Agustin Egurrola. Całości dopełni niesamowita scenografia multimedialna oraz udział grupy tanecznej mistrzowskiej klasy. W roli konferansjerów wystąpią Marcin Prokop oraz Ewa Tutka.

 

Impreza wieńczy międzynarodową konferencję XXIV Pacific Voice Conference 2016 – EU Poland Edition.

 

Gala „Broadway in Lublin” odbędzie się 8 października o godzinie 19.00 w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (Plac Teatralny 1). Bilety: 100-300 zł.

 

To niejedyna atrakcja, jaką na najbliższe tygodnie przygotował Teatr Muzyczny w Lublinie. Już 21 października premiera musicalu „Ania z Zielonego Wzgórza” na podstawie popularnej książki Lucy Maud Montgomery, z muzyką Zbigniewa Karneckiego. Reżyserem spektaklu jest Mirosław Siedler. W październiku w lubelskiej operetce będzie więc przebojowo („Broadway in Lublin”, „Baron cygański”, koncert „Czy pamiętasz...”), bajkowo („Kot w butach”, „Kopciuszek”, „Tuwimowo, czyli bajkowa kraina Pana Juliana”) i premierowo.

 

Oto szczegóły.

 

 

BROADWAY IN LUBLIN

 

Występują: Franc D'Ambrosio, Beata Kozidrak, Kayah, Piotr Cugowski, Wojtek Cugowski, Iwona Sawulska.
Wokalistom towarzyszy Orkiestra Teatr Muzyczny w Lublinie pod dyrekcją Łukasz Sidoruk.

 

Czas trwania: około 2,5 godz.

 

8 października, godz. 19:00
Scena Operowa Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Plac Teatralny 1
Bilety: 100-300 zł

 

 

BARON CYGAŃSKI

 

Reżyseria i inscenizacja: Zbigniew Czeski, Kierownictwo Muzyczne: Jacek Boniecki, Scenografia: Liliana Jankowska, Choreografia: Henryk Rutkowski, Przygotowanie chóru: Ewa Agaciak, Asystent reżysera: Iwona Jarzyna-Manel, Asystent choreografa: Anna Adamczyk

 

„Baron Cygański” to z pewnością najpopularniejsze i najbardziej lubiane dzieło J. Straussa. Historia pięknej cyganki – Saffi i jej miłości do węgierskiego szlachcica-Barinkaya, stała się inspiracją dla wielu pięknych melodii oraz malowniczych scenerii. Cygański żywioł przeplata się tu z wiedeńską elegancją, humor z refleksją, wielkie sceny zbiorowe z nastrojowymi ariami i duetami, a muzyka J.Straussa nie wymaga rekomendacji.

 

Akcja spektaklu rozgrywa się na pograniczu węgiersko-tureckim w połowie XVIII w. i znajduje swój finał w Wiedniu.  Do rodzinnego majątku powraca po wielu latach wędrówek Sandor Barinkay  (tytułowy Baron Cygański). Odzyskuje rodowe posiadłości stając się jednocześnie przedmiotem przebiegłego planu swojego sąsiada Kalmana Żupana, który postanawia wydać za Barinkaya swoją córkę Arsenę i w ten sposób zagarnąć jego ziemię. Młoda dziewczyna kocha jednak z wzajemnością kogoś innego. Jej wybrańcem jest Ottokar, ubogi syn guwernantki. Barinkay nie daje jednak za wygraną, wierzy bowiem w przepowiednie Czipry, starej Cyganki, która wywróżyła mu rychły ślub. Dlatego przystaje on na stawiany przez Arsenę trudny warunek. Dziewczyna zażyczyła sobie aby zdobył tutuł barona zanim poprosi o jej rękę. Barinkay odgaduje jednak prawdziwą intencję Arseny. Rozgoryczony udaje się do obozu Cyganów mając w tym przekorny cel. Zostaje tam „cygańskim baronem”. Czy z tym tytułem uda mu się zdobyć serce młodej dziewczyny? Jaki będzie finał losów zakochanych w sobie Arseny i Ottokara? Czy spełni się przepowiednia Cyganki Czipry  o rychłym ożenku Barinkaya?

 

W spektaklu udział bierze 100 wykonawców (soliści, chór, balet, orkiestra).

 

Czas trwania spektaklu: ok. 2 godziny 45 minut, z dwiema przerwami.

 

14 i 15 października, godz. 18:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 50-80 zł

 

 

CZY PAMIĘTASZ... POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT

 

Wspaniała zabawa przy niezapomnianych, wiecznie młodych - znanych wielu pokoleniom – przebojach okresu międzywojennego i powojennego. Tytuł koncertu w pełni oddaje atmosferę wieczoru. W programie znalazły się piosenki z przedwojennych filmów.

 

Szlagiery dwudziestolecia międzywojennego są nadal popularne, mają swoich miłośników, wiernych słuchaczy i to nie tylko wśród starszego pokolenia. Te piosenki wykonywali cieszący się wielką popularnością artyści tacy jak: Eugeniusz Bodo, Tola Mankiewiczówna, Zula Pogorzelska, Hanka Ordonówna, Adolf Dymsza i Mieczysław Fog. Tym razem usłyszymy te znakomite piosenki w nowych aranżacjach, w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Lublinie, którzy sprawią, że poczujemy się, jak za dawnych lat...

 

Czas trwania: 2 godziny z jedną przerwą

 

16 października, godz. 18:00
23 października, godz. 17:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 30-35 zł

 

 

TUWIMOWO – CZYLI BAJKOWA KRAINA PANA JULIANA

 

Scenariusz i reżyseria: Urszula Lewartowicz, Scenografia i kostiumy: Mariola Zagojska

 

Tuwimowo, czyli bajkowa kraina pana Juliana – to niezwykle dynamiczny spektakl zrealizowany po raz pierwszy w Rok Juliana Tuwima. Znajdują się tam dowcipne inscenizacje takich przebojów jak m.in.: Lokomotywa, Ptasie radio, Zosia Samosia, Słoń Trąbalski, Pan Hilary, Rzepka, Pan Tralaliński, Ptasie plotki i wiele innych. Teksty mistrza słowa przeplatają się tu z uroczymi piosenkami do muzyki Witolda Lutosławskiego.

 

Spektakl realizowany przez aktorów Teatru Proscenian,

 

Występują: Dorota Szostak-Gąska, Klaudia Irga, Urszula Bylica, Mariola Zagojska, Łukasz Drozd, Bartosz Pietrzyk, Jakub Gąska, Agnieszka Schulz-Brzyska.

 

Czas trwania spektaklu: ok. 1 godzina 15 minut

 

18 października, godz. 11:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 25-30 zł

 

 

ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA

PREMIERA

 

Reżyseria: Mirosław Siedler, Kierownictwo muzyczne: Łukasz Sidoruk, Scenografia i kostiumy: Magdalena Baczyńska vel Mróz, Choreografia: Violetta Suska, Przygotowanie chóru: Grzegorz Pecka, Asystent reżysera: Iwona Jarzyna-Manel

 

Musical „Ania z Zielonego Wzgórza” na podstawie powieści Lucy Maud Montgomery, z muzyką Zbigniewa Karneckiego, przez wiele lat był z powodzeniem grany w teatrach muzycznych w Polsce. Nic dziwnego, bo ma wiele zalet: wspaniałą muzykę, teksty, przy których można się i wzruszyć i pośmiać. Musical jest zabawny, obfity w komediowe wręcz dialogi i sceny, ale odnajdziemy w nim także rozważania nad sensem życia, poszukiwaniem przyjaźni i miłości, dobrocią, tolerancją. Wszak Montgomery w swej powieści pokazuje nam, że nie należy ulegać stereotypom, wszystkie błędy można naprawić, a nowy dzień jest po to, by zacząć wszystko od nowa.

„Ania z Zielonego Wzgórza” to przedstawienie nie tyle dla dzieci (choć będzie grane także przedpołudniami), ile dla całych rodzin. Z pewnością także dorośli znajdą w nim wiele „smaczków”. Reżyserią zajmie się Mirosław Siedler, który pracował w wielu teatrach w Polsce, obecnie jest dyrektorem Teatru im Aleksandra Sewruka w Elblągu.

 

W spektaklu gościnnie występują artyści z Fundacji Sztukmistrze.

 

PREMIERA: 21 października, godz. 18:00
Scena Operowa Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Plac Teatralny 1
Bilety: 40-60 zł

 

 

KOT W BUTACH

 

Inscenizacja i reżyseria: Jerzy Turowicz, Muzyka: Janusz Baca, Kierownictwo Muzyczne: Piotr Wujtewicz, Choreografia: Izabela Krupka, Asystent reżysera: Iwona Jarzyna-Manel

 

Kot w butach to przedstawienie dla dzieci przygotowane na podstawie bajki Jana Brzechwy. Jednak Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu również nowe postaci. Młodziutka publiczność, będzie więc mogła śledzić nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego Panu Janku. Wśród wielu przygód spotykają oni na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika który zmienia się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz. Jak w każdej z bajek wszystko dobrze się kończy, Janek żeni się z królewną, a kot... łapie myszy w królestwie.

 

Muzykę do przedstawienia napisał Janusz Baca. Choreografię ułożyła Izabela Krupka.

 

W sceniczną akcję może włączać się publiczność, dla której realizatorzy przewidzieli nagrody za odpowiedzi na zagadki różnych bajkowych postaci.

 

Czas trwania spektaklu: ok. 2 godziny, z dwiema przerwami.

 

25 października, godz. 11:00
Teatr Muzyczny w Lublinie – ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety : 30-35 zł

 

 

KOPCIUSZEK

 

Reżyseria i adaptacja: Jerzy Turowicz, Kierownictwo muzyczne: Andrzej Knap, Scenografia i kostiumy: Dariusz Manel, Choreografia: Marcin Marzec, Muzyka: Janusz Baca, Przygotowanie wokalne: Agnieszka Tyrawska-Kopeć, Asystent reżysera: Iwona Jarzyna-Manel, Inspicjent: Iwona Jarzyna-Manel

 

Dawno, dawno temu dzieci słuchały bajek opowiadanych przez Babcie. Dziś, w epoce telewizji i Internetu, Babcie zastąpiły płyty z filmami i gry komputerowe. Nasza bajka pokazuje, że mimo coraz powszechniejszego dostępu do cudów techniki, babcina opowieść zawsze będzie dzieciom towarzyszyć. I opowiada nasza Babcia baśń o Kopciuszku... tę, którą wszyscy znamy. Jest w niej zła macocha, są złośliwe i egocentryczne siostry, ale jest też dobra i skromna dziewczynka, nazywana przez nie Kopciuszkiem. Jest też dobra wróżka, która pozwala Kopciuszkowi spełnić marzenie o balu. Wszystko jak w bajce ze starej książeczki. Ale czy na pewno wszystko? Otóż nie, kochane dzieci. Nasza Babcia musiała dostosować się do wymagań wnuków – używa komputera. Ale używa go mądrze i rozważnie ucząc nas, jak powinniśmy sami z niego korzystać. Towarzyszą jej w tym sympatyczne Wiruski komputerowe, które śpiewają dzieciom o tym co jest złe, a co dobre. Razem z Babcią przestrzegają przed niebezpieczeństwami czekającymi na młodych ludzi, którzy bez umiaru i kontroli korzystają z tego, co niesie współczesna technologia. Lecz jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się kończy i okazuje się, że bajki są ponadczasowe i można je połączyć z odrobiną nowoczesności.

 

Czas trwania spektaklu: ok. 2 godziny, z dwiema przerwami.

 

26 października, godz. 9.00 i 11.30
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety : 30-35 zł

 

 

PHANTOM – UPIÓR W OPERZE

 

Muzyka: Maury Yeston, Libretto: Arthur Kopit, Reżyseria: Daniel Kustosik, Kierownictwo Muzyczne: Andrzej Knap, Scenografia i kostiumy: Mariusz Napierała, Choreografia: Violetta Suska, Przygotowanie Chóru: Agnieszka Tyrawska-Kopeć, Asystent Kierownika Muzycznego: Szymon Makowski, Asystent scenografa: Anna Adamek, Asystent reżysera: Andrzej Witlewski

 

Christine to samorodna artystka, której wspaniałą karierę wróży Hrabia Philipp de Chandon – protektor i mecenas Opery Paryskiej. W tym samym czasie kierownictwo opery przejmuje nowy zarządca, który decyzje podejmuje do spółki z divą operową wątpliwego wdzięku – Carlottą. Przysłana na przesłuchanie przez hrabiego Christine dostaje od Carlotty ledwo posadę garderobianej, jednak przyjmuje propozycję z ogromną wdzięcznością i pokorą. W zaciszu garderoby nuci swym pięknym głosem melodię, która dociera do Eryka. Ten zachwycony postanawia oszlifować ten wokalny diament. Lekcje idą tak dobrze, że po niedługim czasie Christine jest gotowa na przesłuchanie, jednak możliwe jest to – pod nowymi rządami w operze – jedynie w pobliskim bistro. Za wstawiennictwem Hrabiego dziewczyna prezentuje swoje możliwości i z miejsca podbija serca zgromadzonej publiki. Poruszona Carlotta daje jej natychmiastowy angaż w najnowszej produkcji, zastawiając na nią jednocześnie pułapkę...

 

Splot pasji i namiętności, dialektyka piękna duszy i muzyki oraz przejmującej brzydoty cielesnej powłoki wywołują serię napięć, które w okolicznościach tej fabuły nie dają się już rozładować. Mityczna klątwa potwora zamkniętego w labiryncie wiedzie do jednego finału – i jest to finał tragiczny.

 

Czas trwania spektaklu: ok. 2 godziny 10 minut, z jedną przerwą.

 

28 i 29 października godz. 18.00 
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 50-80 zł

 

 

Kontakt w sprawie biletów:

Dział sprzedaży i promocji; tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
Kasa biletowa: 81 532 96 65; kom. 502 662 956
e-mail: [email protected]; www.teatrmuzyczny.eu

 

 

Na zdjęciu głównym: Beata Kozidrak; fot.: Wikipedia.org

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe