Terytorialsi wspierają placówki oświatowe na Lubelszczyźnie

  • 13.05.2020, 18:21
  • Redakcja PL
Terytorialsi wspierają placówki oświatowe na Lubelszczyźnie
Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają placówki oświatowe w walce z koronawirusem i pomagają w ich przygotowaniu do pracy w „nowym reżimie sanitarnym”. Do zadań Terytorialsów należy, m.in. prowadzenie szkoleń personelu oraz dostarczanie płynów do dezynfekcji do placówek.

Żołnierze 2 LBOT wspierają placówki oświatowe w województwie lubelskim nie tylko przez dostarczanie środków dezynfekujących, ale również będą prowadzić szkolenia przygotowujące personel do pracy w nowym „reżimie sanitarnym”. Szkolenia poprowadzą żołnierze, którzy swoje doświadczenie rozwijali w ramach operacji „Odporna Wiosna”, wspierając samorządy, opiekę medyczną oraz służby sanitarne w walce z koronawirusem. Przeprowadzenie szkolenia w placówce oświatowej lub online jest możliwe po zgłoszeniu zapotrzebowania w aplikacji „Odporna Wiosna”.

Wsparcie Terytorialsów w istotny sposób wspomoże wysiłki dyrektorów oraz organów prowadzących przedszkola i żłobki zmierzające do przywrócenia ich działalności oraz prawidłowego funkcjonowania. W ciągu zaledwie jednego dnia do lubelskiej Brygady OT wpłynęło blisko 20 wniosków o wsparcie, m.in. z placówek z Lublina, Chełma, Tomaszowa Lubelskiego, Nałęczowa, Kurowa i Józefowa. Dotyczą one głównie przeprowadzenia szkoleń dla personelu oraz dzieci z zasad bezpiecznego zachowania w warunkach zagrożenia epidemicznego.

Pełny zakres pomocy Terytorialsów dla placówek oświatowych obejmuje: transport, wsparcie w dezynfekcji pomieszczeń i wyposażenia placówek, szkolenia personelu oraz dzieci, a także wsparcie w pracach porządkowych, wspomagających powrót do sprawnego funkcjonowania placówek.

Przypomnijmy, kilka dni temu samorządy lokalne zdecydowały o otwarciu niektórych przedszkoli i żłobków. Funkcjonowanie tych placówek jest uwarunkowane wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Każda osoba dorosła wchodząca do przedszkola lub żłobka musi zdezynfekować ręce, rekomenduje się również codzienną dezynfekcję powierzchni dotykowych w placówce, takich jak poręcze, klamki, blaty, włączniki oraz zabawki.

Na wniosek wojewodów, żołnierze WOT w ostatnich dniach rozdystrybuowali do przedszkoli i żłobków w sumie 142 000 litrów płynu do dezynfekcji. Środek wiruso- i bakteriobójczy został dostarczony bezpośrednio do tysiąca placówek. Ponadto w środki dezynfekujące zaopatrzono 424 urzędy miast i starostw powiatowych lub wskazanych przez nich instytucji. Akcja rozwożenia płynu dezynfekującego będzie kontynuowana w kolejnych dniach w ramach zapotrzebowania kierowanego przez wojewodów do Brygad OT poprzez aplikację „Odporna Wiosna”.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe