Otwarcie Muzeum Wsi Lubelskiej dla zwiedzających

  • 06.05.2020, 13:12
  • Redakcja PL
Otwarcie Muzeum Wsi Lubelskiej dla zwiedzających
Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie od dziś znów jest otwarte dla zwiedzających. Goście skansenu będą mogli spacerować po 20. hektarach przestrzeni otwartej, jednak wnętrza dalej pozostaną zamknięte.

W sobotę, 2 maja Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie wydała pozytywną opinię o stopniu przygotowania Muzeum Wsi Lubelskiej, co oznacza otwarcie go dla gości.

- Jesteśmy przekonani, że otwarcie muzeum pozwoli mieszkańcom Lublina
i całego regionu odpocząć na świeżym powietrzu, nabrać sił i energii.
- mówi Bogna Bender-Motyka, dyrektor Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie.

Chociaż wznowiona zostaje działalność skansenu, zwiedzający będą zobowiązani
do przestrzegania pewnych obostrzeń. Możliwe będzie jedyne zwiedzanie indywidualne, bez przewodnika. Goście muzeum będą musieli pamiętać o poruszaniu się w maseczkach i zachowaniu przynajmniej dwumetrowego odstępu między innymi zwiedzającymi. W najbliższym czasie nie będzie jeszcze można zwiedzać wnętrz - ich otwarcie planowane jest w kolejnym etapie.

Muzeum czynne jest w godzinach od 9.00 do 17.00 i zastrzega sobie możliwość ograniczenia liczby zwiedzających i wprowadzenia przerw.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe