Powstaną kolejne nowoczesne powierzchnie magazynowe

  • 29.04.2020, 16:26
  • Redakcja PL
Powstaną kolejne nowoczesne powierzchnie magazynowe
Pięć nowoczesnych obiektów magazynowo-produkcyjnych o łącznej powierzchni 110 tys.m2 powstanie przy ul. Mełgiewskiej. Spółka 7R, specjalizująca się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni na wynajem, zainwestuje w Lublinie. W tym roku spółka przygotowuje się do inwestycji, po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń formalno prawnych rozpocznie realizację procesu budowlanego.

Obecnie na terenie miasta znajduje się już blisko 200 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej w 7 obiektach produkcyjno-magazynowych. Dzięki nowej inwestycji spółki 7R, powierzchnia ta wzrośnie o kolejne 110 000 m2 co zwiększy podaż tego typu obiektów do poziomu ponad 300 000 m2. Jednocześnie w budowie znajduje się ponad 60 tys. mprodukcyjno-magazynowej.

 

– Lublin jest największym ośrodkiem powierzchni magazynowym we Wschodniej Polsce, a w niedalekiej przyszłości ma szansę stać się jednym z najprężniej rozwijających się ośrodków magazynowych w skali kraju. Jest to niewątpliwie związane ze stale rozwijaną dostępnością komunikacyjną miasta Lublin poprzez budowane drogi ekspresowe S17, S12 i S19, infrastrukturę kolejową oraz Port Lotniczy Lublin. Kolejna inwestycja w budowę powierzchni produkcyjno-magazynowej przyczyni się do podniesienia znaczenia Miasta Lublin na mapie Polski, wpłynie także na różnorodność i atrakcyjność naszej oferty inwestycyjnej – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

Nowy park będzie usytuowany 3 km od obwodnicy Lublina, z dostępem do dróg ekspresowych S12 oraz S19, bocznicy kolejowej oraz niespełna 10 km do Portu Lotniczego Lublin. Dotychczas spółka w Polsce zrealizowała projekty o łącznej powierzchni 400 000 m2, a kolejne ponad 700 000 m2 są w przygotowaniu - w tym projekt parku o pow. 110 000 m2 w Lublinie. Dzięki zastosowanym najnowszym technologiom i rozwiązaniom ekologicznym wpływającym m.in. na wzrost efektywności energetycznej, 7R Park Lublin objęty jest certyfikacją BREEAM (najczęściej stosowaną metodą oceny budynków pod kątem ich ekologiczności w Europie).

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe