Lublin i polskie miasta zaczekają na turystów

  • 16.04.2020, 14:32
  • Redakcja PL
Lublin i polskie miasta zaczekają na turystów
Największe polskie miasta – Warszawa, Łódź, Poznań i Gdańsk rozpoczęły akcję #CityWillWait, by przeciwstawić się skutkom epidemii przynoszącej straty w miejskiej turystyce. Dziś, do czterech metropolii dołącza Lublin z hasłem #LublinWillWait. Zachęca tym samym do zaplanowania pobytu w stolicy Lubelszczyzny. Kiedy? Nieważne, bo zaczeka na turystów!

Z inicjatywy Gdańskiej Organizacji Turystycznej powstała akcja #CityWillWait realizowana
w Internecie i mediach społecznościowych. Zaangażowane miasta: Gdańsk, Warszawa, Poznań, Łódź i od dziś także Lublin – zapraszają pozostających w domach do zaplanowania wypoczynku miejskiego już po tym, jak minie zagrożenie związane z koronawirusem. Zgodnie z hasłem #miastopoczeka prowadzone w mediach społecznościowych działania mają promować lokalne produkty i atrakcje poszczególnych metropolii, a jednocześnie zachęcać mieszkańców do zapoznania się z ofertą turystyczną pozostałych miast zaangażowanych w akcję. Jest to jednocześnie obietnica dla turystów, że poszczególne ośrodki będą przygotowane na ich goszczenie po okresie epidemii.

– Nagłe zahamowanie ruchu turystycznego postawiło całą branżę w bardzo trudnej sytuacji. Polacy musieli zrezygnować z zaplanowanych wyjazdów. Jednak gdy już pokonamy epidemię koronawirusa, każdy z nas będzie chciał odpocząć od pozostawania w domu. To będzie idealny moment dla lublinian, by odkrywać inne polskie miasta, jak Gdańsk, Łódź, Poznań czy Warszawę. My w tym czasie zaprosimy wszystkich do naszego miasta. Lublin i cała lubelska turystyka będą
w tym czasie czekać na turystów. Planując wyjazdy, wykupując vouchery i pakiety pobytowe już teraz, w praktyce ratujemy polską turystykę –
mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Wybór Polski jako miejsca spędzenia urlopu w 2020 roku jest najbardziej rozsądnym
i bezpiecznym pomysłem. Co więcej, urlop w Polsce pozwoli odbudować się branży turystycznej po okresie epidemii. Nasz kraj jest pełen nieodkrytych miejsc z ogromnym potencjałem spędzania wolnego czasu. Dla przykładu Lublin to nie tylko piękne Stare Miasto i tętniący życiem ośrodek kulturalny, ale również idealna baza wypadowa do aktywnego wypoczynku w naturze: nad jeziorami czy w lasach.

– Hotele, restauracje, muzea oraz inni przedstawiciele branży turystycznej zostali postawieni
w skrajnie trudnej sytuacji. Dlatego, jako miasta, musimy sobie wzajemnie pomóc, prezentując naszym mieszkańcom możliwości spędzenia przyszłego urlopu w ramach krajowego city breaku
– mówi Marcin Kęćko, Dyrektor Biura Rozwoju Turystyki. Dzięki tej akcji oferta Lublina trafi do mieszkańców innych miast w kraju, a my będziemy zachęcać, by lublinianie wybierali polskie miasta zamiast popularnych europejskich destynacji. Jeśli Malta, to tylko w Poznaniu, a gdańskie morze może być lepszym pomysłem na ten rok, niż morze w Wenecji – dodaje.

Lublinianie pozostający w domu ze względu na epidemię koronawirusa mogą już korzystać ze stworzonej przez Miasto Lublin strony www.zostanwdomu.lublin.eu, która zawiera oferty ponad 250 podmiotów turystycznych i kulturalnych. Można tam znaleźć menu na dowóz z ulubionych lubelskich restauracji, linki do wirtualnego zwiedzania najważniejszych zabytków miasta, a także vouchery i pakiety pobytowe do wykorzystania po zakończeniu epidemii.

Więcej o akcji #CityWillWait można dowiedzieć się na poniższych stronach internetowych
i w mediach społecznościowych:

#LublinWillWait
www.turystyka.lublin.eu
www.facebook.com/turystycznylublin
www.instagram.com/turystycznylublin

#GdanskWillWait
www.visitgdansk.com
www.facebook.com/visitgdansk.official
www.instagram.com/visit_gdansk_official

#WarsawWillWait
www.wot.waw.pl
www.facebook.com/WarszawskaOrganizacjaTurystyczna

#PoznanWillWait
www.poznan.travel
www.facebook.com/Poznan.travel
www.instagram.com/poznan.travel

#ŁódźWillWait
www.lodz.travel
www.facebook.com/itlodz
www.instagram.com/lodz.travel

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe