Automatyczne zielone na przejściach dla pieszych i wyłączone sygnalizacje

  • 01.04.2020, 15:24
  • Redakcja PL
Automatyczne zielone na przejściach dla pieszych i wyłączone sygnalizacje
Informujemy, że od jutra (czwartek, 2 kwietnia) w trosce o nasze wspólne zdrowie i bezpieczeństwo w okresie epidemii 67 przejść dla pieszych zostanie przełączonych w tryb automatycznego wzbudzania, a z uwagi na zmniejszony ruch drogowy wyłączonych zostanie 27 sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach, które będą pracować w trybie żółtego pulsu.

Modyfikacja działania detektorów na przejściach z jednej strony zapewni zwiększenie bezpieczeństwa pieszych eliminując lub ograniczając konieczność ich bezpośredniego kontaktu z przyciskami, zaś z drugiej strony nie spowoduje drastycznego pogorszenia sytuacji w ruchu drogowym dla pojazdów.

Wyłączenie detektorów wibracyjno – akustycznych uniemożliwiłoby osobom niewidomym bezpieczne korzystanie z osygnalizowanych przejść dla pieszych. Dźwiękowo służą one do naprowadzenia osób niewidomych do detektorów, informują o stanie sygnalizatora, ilości pasów do pokonania lub występującym azylu. Z tego powodu detektory wibracyjno – akustyczne pozostaną czynne, aby przekaz dźwiękowy był nadal aktywny. Z uwagi na konieczność skorzystania z danych braille'a umieszczonych na detektorze, firma serwisująca na bieżąco dezynfekuje detektory.

Modyfikacja pracy sygnalizacji to jedna z możliwości wdrożonego w Lublinie Systemu Zarządzania Ruchem, który obejmuje ponad 90 sygnalizacji i osygnalizawanych przejść dla pieszych. System pozwala także na stały nadzór zachowań kierujących pojazdami i pieszych na wyłączonych sygnalizacjach. W przypadkach stwierdzenia takiej potrzeby, poszczególne sygnalizacje zostaną ponownie włączone w tryb trójkolorowy. Praca sygnalizacji przełączonych w tryb automatycznego wzbudzania przejść dla pieszych będzie analizowana pod kątem zmian długości poszczególnych faz i ich dostosowywania do aktualnych natężeń. Zmiany te będą wprowadzane na bieżąco i automatycznie przez Centrum Sterowania Ruchem.

Jednocześnie wszelkie uwagi dotyczące pracy sygnalizacji świetlnych można kierować do Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością Urzędu Miasta Lublin na adres: [email protected]

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe