Zamknięcie Ogrodu Saskiego, zakaz korzystania z parków i innych terenów zielonych

  • 01.04.2020, 15:21
  • Redakcja PL
Zamknięcie Ogrodu Saskiego, zakaz korzystania z parków i innych terenów zielonych
Zgodnie z § 17 ust. 1. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii dzisiaj (1 kwietnia) został zamknięty Ogród Saski, w pozostałych zaś parkach pojawią się komunikaty informujące o zakazie z ich korzystania.

Ograniczenie to dotyczy również wszystkich pełniących funkcje publiczne i pokrytych roślinnością, terenów zielonych na terenie miasta. W Lublinie zakaz obowiązuje na ponad 220 ha parków, skwerów, zieleńców, m.in w takich miejscach jak: Błonia pod Zamkiem, Park Bronowicki, Plac Litewski, Plac Kaczyńskiego, Wzgórze Zamkowe, Wąwóz przy Niepodległości, Park Zawilcowa, Słomiany Rynek, Wąwóz Kalina, Park Rury, Park w Głusku, Park im. Jana Pawła II, Wąwóz przy Milenijnej i Organowej, Park na Czechowie, Wąwóz przy ul. Popiełuszki, Wąwóz przy ul. Zana i innych.

 

We wszystkich tych miejscach zostaną zamieszczone stosowne ogłoszenia o wprowadzonym zakazie z ich korzystania. W parkach, które mogą pełnić funkcje komunikacyjne, informacje znajdą się przy wejściach, zejściach i ścieżkach prowadzących np. do wąwozów. Prosimy mieszkańców o stosowanie się do komunikatów.

Wprowadzone ograniczenia obowiązują od 1 kwietnia do 11 kwietnia.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe