Repertuar Lubelskiego Centrum Spotkania Kultur

  • 04.03.2020, 16:47
  • Redakcja PL
Repertuar Lubelskiego Centrum Spotkania Kultur
Poniżej przedstawiamy repertuar CSK w Lublinie na nadchodzące dni (6-13 marca).

Koncert Wiedeński

06 MAR 2020 | 19:30

Sala Operowa

Tej gali nie można przegapić! Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek: „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański", „Wesoła Wdówka", „Księżniczka Czardasza" oraz „Kraina Uśmiechu". Publiczność usłyszy m.in.: walc „Nad Pięknym Modrym Dunajem", arię Barinkaya „Wielka sława to żart" czy duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa".

- bilety w kasie CSK oraz na stronie www.bilety.spotkaniakultur.com

 

Ray Wilson – „Genesis Classic”

07.03.2020 | 19:00

Sala Operowa

Ray Willson do legendarnego zespołu Genesis dołączył w 1996 roku i zastąpił przed mikrofonem Phila Collinsa. Gościnie występował również z takimi legendami rocka jak zespół Scorpions. Artysta odświeżył brzmienie i nadał nowego charakteru m.in. takim przebojom jak: Another Day In Paradise, No Son Of Mine, Follow you follow me, Invisible Touch, Jesus he knows me, Mama czy Land of Confusion. Podczas koncertu będzie można usłyszeć także twórczość solową szkockiego wokalisty i jego rockowej formacji Stiltskin.

- bilety w kasie CSK oraz na stronie www.bilety.spotkaniakultur.com

 

Roksana Węgiel

08.03.2020 | 17:00

Sala Operowa

Roksana Węgiel to triumfatorka Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018, która zdobyła pierwsze, historyczne zwycięstwo dla Polski. Nagranie występu, którym zwyciężyła w Junior Eurovision Song Contest oraz teledysk do utworu "Anyone I Want To Be" biło rekordy popularności w serwisie YouTube i łącznie obejrzało je ponad 42 mln osób.

- sprzedaż internetowa

 

Spektakl "KLAPS! 50 twarzy Greya"

09.03.2020 | 19:00

Sala Operowa

Europejska premiera spektaklu, który w Ameryce cieszy się wielkim powodzeniem. Sztuka nawiązuje do "Pięćdziesięciu twarzy Greya" E. L. James - najsłynniejszego światowego czytadła dla kobiet. Autorzy napisali sztukę, która jest subtelną kpiną z tej książki i z takiego rodzaju literatury. Na scenie spotykamy autorkę książki i dwójkę stworzonych przez nią postaci, które kłócą się z autorką o ich wizerunki i zalety intelektu i charakteru. "KLAPS! 50 twarzy Greya" to spektakl muzyczny o charakterze komediowym, w którym występują aktorzy Teatru "Polonia" Krystyny Jandy: Magdalena Lamparska, Marta Walesiak, Mateusz Damięcki. Reżyseria: John Weisgerber

- bilety w kasie CSK oraz na stronie www.bilety.spotkaniakultur.com

 

Romeo i Julia | Moscow City Ballet

10.03.2020 | 19:00

Sala Operowa

Teatr założony przez wybitnego choreografa Victora Smirnova - Golovanova przyjedzie do Polski by zagrać jedno z największych dzieł Szekspira. „Romeo i Julia” to ponadczasowa opowieść o miłości młodych kochanków, członków dwóch zwaśnionych rodów: Capuleti i Montague. Zapierająca dech w piersiach choreografia rosyjskiego zespołu, olśniewające kostiumy i imponująca scenografia – tego nie można przegapić!

- sprzedaż internetowa

 

Artur Rojek

12 MAR 2020 | 19:00

Sala Operowa

Artur Rojek wraca z nowym albumem zatytułowanym „Kundel” i rusza w trasę koncertową. Artysta postawił na współpracę z tymi sami twórcami, co 6 lat temu, ale w zupełnie nowej odsłonie. Za brzmienie odpowiada znakomity producent i kompozytor Bartosz Dziedzic, natomiast w warstwie lirycznej Rojka ponownie wsparł Radek Łukasiewicz.

- sprzedaż internetowa

 

The Best of Pink Floyd Experience

13 MAR 2020 | 20:00

Sala Operowa

Koncert w wykonaniu krakowskiego zespołu Polish Floyd to dwugodzinne spotkanie z muzyką legendy rocka progresywnego – PINK FLOYD. To jednocześnie spektakl, w którym doznania muzyczne potęgowane są przez starannie wyreżyserowaną grę świateł i filmy wyświetlane na tradycyjnym „floydowskim” ekranie. Podczas koncertu usłyszymy m.in. „When You’re in”, „Learning To Fly”, „Keep Talking”, „High Hopes”, „The Great Gig In The Sky”, „Wish You Were Here”, „Another Brick In The Wall”.

- bilety w kasie CSK oraz na stronie www.bilety.spotkaniakultur.com

 

KINO CSK

 

Festiwalowy Cykl Oscarowy

5-14 MAR 2020

Kino CSK

Festiwalowy Cykl Oscarowy, odbywający się w ramach Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”, to prezentacje wybitnych filmów, w których ważne role odegrały kostiumy, scenografia i charakteryzacja. To doskonałe produkcje nominowane i nagrodzone Oscarami oraz najbardziej prestiżowymi nagrodami filmowymi.

Bilety 10 zł / karnet 40 zł w kasie CSK oraz na stronie www.bilety.spotkaniakultur.com

 

Młyn i Krzyż, reż. Lech Majewski

5 MAR 2020 | 19:00

Na oczach widzów powoływane jest do życia dzieło „Droga krzyżowa” Pietera Bruegela. Z całym jego pięknem, surowością i okrucieństwem reżyser pokazuje losy 12 postaci z obrazu. To opowieść o artyście, który staje się demiurgiem świata, może go zatrzymać w jednej chwili i utrwalić na zawsze. Lech Majewski oraz twórcy scenografii - Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński są członkami Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, która między innymi przyznaje Oscary.

 

Ida, reż. Paweł Pawlikowski

6 MAR 2020 | 19:00

Fabuła filmu rozgrywa się w latach 60. XX wieku w Polsce. Anna jest sierotą wychowywaną w zakonie. Przed złożeniem ślubów musi odwiedzić swoją jedyną żyjącą krewną Wandę. Obie wyruszają w podróż, która ma im pomóc w poznaniu tragicznej historii ich rodziny. Poruszający, kameralny, wybitny w obrazie dramat, który z wielkim wyczuciem łączy intymną opowieść z historycznym i społecznym tłem.

 

Spotkanie z Ewą Braun - laureatką Oscara za dekorację wnętrz do filmu „Lista Schindlera”

7 MAR 2020 | 19:00

Ewa Braun – absolwentka Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Laureatka Oscara za dekorację wnętrz do filmu „Lista Schindlera” w reżyserii Stevena Spielberga. Członkini przyznającej Oscary Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Nagrodzona Brązowymi Lwami za film „Cudowne Dziecko” na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku. Pracowała przy realizacji około 60 filmów fabularnych i wieloodcinkowych filmów telewizyjnych w charakterze kostiumografa, dekoratora wnętrz i scenografa. Współpracowała z wybitnymi reżyserami polskimi i zagranicznymi, takimi jak: A. Wajda, K. Kieślowski, K. Zanussi, A. Holland, W. J. Has, T. Konwicki, J. Majewski, J. Irvin, C. Gavras, S. Spielberg, P. Kassavitz, V. Schlöndorff.

 

Faworyta, reż. Yorgos Lanthimos

12 MAR 2020 | 19:00

Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna, a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah. Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej. Sprawy się komplikują gdy na dwór przybywa nowa służąca Abigail, która oczarowuje królową.

 

Grand Budapest Hotel, reż. Wes Anderson

13 MAR 2020 | 19:00

Film opowiada o przygodach legendarnego konsjerża w słynnym, w okresie międzywojennym, europejskim hotelu oraz lobby boya, który stał się jego najbardziej zaufanym przyjacielem. Historia dotyczy kradzieży i odzyskania bezcennego renesansowego obrazu, szalonej batalii o rodzinny majątek oraz najsłodszego z romansów - wszystko w przededniu dramatycznych zmian, które odcisną brutalne piętno na całym kontynencie.

 

Mad Max: Na drodze gniewu, reż. George Miller

14 MAR 2020 | 19:00

Prześladowany przez demony przeszłości Mad Max uważa, że najlepszym sposobem na przeżycie jest samotna wędrówka po świecie. Zostaje jednak wciągnięty do grupy uciekinierek z Cytadeli - osady rządzonej przez Wiecznego Joe. Tyran wraz ze swoją bandą rusza za nimi w pościg przez tereny spustoszone przez wojnę nuklearną.

 

 

 

Dzień Kobiet: Prawda, reż. Hirokazu Koreeda

dramat / Francja, Japonia / 2019

8 MAR 2020 | 19:00

Kino CSK

Fabienne to wielka gwiazda kina i królowa męskich serc. Wkrótce po tym, jak aktorka publikuje swoje intymne wspomnienia, jej córka Lumir wraz z rodziną przybywa z Nowego Jorku do Paryża. Ponowne spotkanie matki i córki szybko zmienia się w zaciętą konfrontację. Rozgrywająca się na planie filmowym miłość zderzy się z dawnymi urazami, a tajona przez lata prawda w końcu ujrzy światło dzienne.

- bilety w cenie 12 zł / 15 zł w kasie CSK oraz na stronie www.bilety.spotkaniakultur.com

 

Kino AzjI: Jezioro dzikich gęsi, reż. Yi'nan Diao

kryminał / Chiny, Francja / 2019

15 MAR 2020 | 19:00

Kino CSK

Gangster Zhou wpada w poważne tarapaty. Po tym, jak omyłkowo zastrzelił policjanta, sam staje się ruchomym celem. Jedyną szansą dla mężczyzny jest ucieczka i miejscowa prostytutka, która staje się jego łącznikiem ze światem. W pogoń za Zhou rusza żądna zemsty policyjna jednostka specjalna oraz łowcy nagród. Stylowe kino neo-noir, w warstwie wizualnej mocno zainspirowane niemieckim ekspresjonizmem.

- bilety w cenie 12 zł / 15 zł w kasie CSK oraz na stronie www.bilety.spotkaniakultur.com

 

 

WYSTAWY

 

KSZTAŁT ILUZJI. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński

do 26 KWI 2020 | godz. 12.00 - 18.00 (od wtorku do niedzieli)

Galeria Wystaw Czasowych +1

Pierwsza tak obszerna wystawa prac tandemu „oscarowych” scenografów – Katarzyny Sobańskiej i Marcela Sławińskiego, ukazująca proces twórczy, którego efektem jest niepowtarzalna forma obrazu filmowego. Komponenty rzeczywistości i wyobraźni, od słowa do projektu – od projektu do kadru, pokazują, jak obszar scenografii nadaje wymierny KSZTAŁT ILUZJI. Na wystawie prezentowane są obiekty z „Idy” i „Zimnej Wojny” Pawła Pawlikowskiego, „W ciemności” Agnieszki Holland czy z minimalistycznych obrazów Tomka Wasilewskiego.

- bilety w cenie 7 zł (środa: wstęp bezpłatny); możliwość nabycia karnetu na dwie wystawy (łącznie z Forma • Kolor • Kostium. Zofia de Ines) w cenie 10 zł, dostępne w kasie CSK i na stronie bilety.spotkaniakultur.com .

 

Forma • Kolor • Kostium. Zofia de Ines

do 22 MAR 2020 | w godz. 12.00-20.00 (od wtorku do niedzieli)

Galeria Wystaw Czasowych -1

Wystawa ukazująca twórczość polskiej scenografki i kostiumografki Zofii de Ines. Forma i kolor to wiodące motywy w dorobku artystki. Połączone z najważniejszym elementem - kostiumem - stanowią inspiracje przy tworzeniu aranżacji ekspozycji. Na wystawie oprócz kontekstu biograficznego Zofii de Ines, zostaną zaprezentowane prace wybrane przez samą autorkę, pochodzące ze zbiorów teatrów znajdujących się na terenie całej Polski.

- bilety w cenie 7 zł (środa: wstęp bezpłatny); możliwość nabycia karnetu na dwie wystawy (łącznie z KSZTAŁT ILUZJI. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska&Sławiński) w cenie 10 zł, dostępne w kasie CSK i na stronie bilety.spotkaniakultur.com .

 

NEONart

do 31 MAR 2020

Przestrzenie CSK

NEONart, to unikalny w skali Polski (i zapewne świata) projekt, w którym 18 twórców zaprojektowało neony artystyczne dla jednego miasta!

Zaprosiliśmy do Lublina jednych z najlepszych polskich twórców działających na styku typografii, grafiki, ilustracji i designu! W trakcie rezydencji artystycznej poznali Lublin, jego historię, ludzi i krajobrazy. Efekt tych inspiracji można oglądać na jedynej tego typu wystawie w przestrzeniach Centrum Spotkania Kultur: 14 neonów autorstwa m.in.: Edgara Bąka, Katarzyny Boguckiej, Patryka Hardzieja, Kolektywu Senna, Michała Lewkowicza, Michała Loby, Olka Modzelewskiego, Tomasza Pieńczaka, Jacka Rudzkiego, Pawła Ryżko, Konrada Smolarskiego, Studia Full Metal Jacket oraz Studia UVMW.

- wstęp wolny

 

Lech Majewski

Wystawa dostępna do 29.05.2020 r.

Galeria Saska (ogrodzenie Ogrodu Saskiego w Lublinie)

Zapraszamy na spotkanie z wybitnym grafikiem i plakacistą Lechem Majewskim, uważanym za jednego z twórców i opiekunów Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie. Specjalizuje się w grafice wydawniczej i reklamowej, projektuje książki w Polsce i Niemczech, zajmuje się również tworzeniem ilustracji literatury dziecięcej.

Najdłużej jest związany z formą plakatu. Prace Lecha Majewskiego są prezentowane na całym świecie, a artysta jest laureatem wielu nagród i wyróżnień m.in. Doctor Honoris Causa Uniwersytetu J.E. Purkyne w Usti nad Łabą w Czechach oraz laureat Ladislav Sutnar Prize Uniwersytetu West Bohemia w Pilznie.

Zapraszamy na wystawę wybranych plakatów Lecha Majewskiego, którą będzie można obejrzeć na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego od 29.02.2020 r.

Wstęp wolny

Wystawa zrealizowana dzięki wsparciu Urzędu Miasta Lublin

 

 

 

Spotkania

 

Akcja charytatywna „Uwolnij ciucha”

10-12 MAR 2020 – zbiórka ubrań w CSK

14 MAR 2020 - finał

Akcja „Uwolnij ciucha” to cykliczna impreza, podczas której uwalniamy szafy z nadmiaru ubrań, a dochód z ich sprzedaży przekazujemy każdorazowo na rzecz innej dzielnej Wojowniczki z naszego regionu. Poprzez wydarzenie promowana jest również idea odpowiedzialnej mody –zostaje zwrócona uwaga na jej aspekt ekologiczny i etyczny.

- więcej informacji na www.uwolnijciucha.pl

 

 

ZAPOWIEDZI – Festiwal Scena w Budowie

 

Spektakl „NIC”, reż. K. Garbaczewski

18 MAR 2020 | 19:00

Sala Operowa

Medytacja teatralna inspirowana „Czarnym kwadratem na białym tle” Kazimierza Malewicza, poezją Bolesława Leśmiana, Czesława Miłosza czy filozofią Heideggera. „Nic” to spektakl poetycki, wciągający i wieloznaczny. Krzysztof Garbaczewski w atrakcyjnej formie proponuje widzom zaglądanie pod podszewkę rzeczywistości, podróż w rejony, które dotknąć i opisać może tylko poezja. „Nic jest spektaklem, który ogląda się z fascynacją i ciekawością (…). Bo jest uniwersalną opowieścią o powadze spraw ostatecznych, momencie krytycznym, po którym zostaje «nic». Warto się zanurzyć w tę formalnie skonstruowaną opowieść.” (Łukasz Gazur, „Dziennik Polski”)

- bilety w kasie CSK oraz na stronie www.bilety.spotkaniakultur.com


 

Więcej na www.spotkaniakultur.com

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe