Konferencja „Rynek Ciepła Systemowego” w Lublinie

  • 19.02.2020, 14:09
  • Redakcja PL
Konferencja „Rynek Ciepła Systemowego” w Lublinie
W środę, 19 lutego br. o godzinie 15.00 rozpocznie się w Konferencja „Rynek Ciepła Systemowego” organizowana przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie, Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Puławach. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin oraz Paweł Maj, Prezydent Miasta Puławy. Konferencja odbędzie się w hotelu Mercure przy Al. Racławickich 12 w Lublinie i potrwa do 20 lutego.

„Rynek Ciepła Systemowego” to cykliczna konferencja, organizowana dla polskiego sektora ciepłowniczego już po raz dziewiąty. Odbywające się od blisko dekady wydarzenie umożliwia debatę przedstawicieli rynku ciepłownictwa dostrzegających potrzebę zwiększenia efektywności działań proekologicznych. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną m.in. kierunki transformacji sektora ciepłownictwa w warunkach polskich, a także pozycja ciepła systemowego w świetle nowych wymagań energetycznych budynków. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość zapoznania się z planowanymi w nowej perspektywie finansowej środkami pomocowymi na modernizację i rozwój ciepłownictwa systemowego.

 

Dzięki realizowanej w Lublinie inicjatywie, przedstawiciele rynku ciepłowniczego poznają praktyczne aspekty wsparcia kogeneracji w ciepłownictwie oraz możliwości zastosowania nowoczesnych technologii dla ciepłownictwa systemowego.

 

Ciepło systemowe to obecnie najlepszy sposób na ograniczenie smogu w mieście. Dzięki produkcji ciepła
w rygorystycznie kontrolowanych elektrociepłowniach, miasta uwalniane są od tysięcy małych dymiących kominów i wylatujących z nich trujących substancji. Konferencja tworzy doskonałe miejsce do podjęcia dialogu i wymiany doświadczeń w zakresie trendów społecznych związanych z ekologią, ale również
z oszczędzaniem i niemarnowaniem zasobów. O znaczeniu konferencji stanowi nie tylko tematyka obejmująca działania proekologiczne na rynku ciepłowniczym, ale również grono uczestników. To ich kompetencje oraz chęć dyskusji o wspólnych problemach i sukcesach tworzą cenną wartość tego wydarzenia. Debata na temat konieczności racjonalnego korzystania z ciepła będzie zwieńczeniem 2-dniowych obrad ciepłowników w Lublinie i wskaże kierunki rozwoju ciepłowniczego biznesu w Polsce.

 

Rozwój systemu ciepłowniczego i poprawa dostępności do ciepła systemowego jest jednym
z najważniejszych założeń strategicznych Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.
W przeciągu ostatnich 10 lat na rozbudowę sieci ciepłowniczej firma przeznaczyła prawie 100 mln zł. Za te pieniądze wybudowano m.in. ponad 41 km sieci ciepłowniczych i przyłączono 500 budynków, co pozwoliło na powiększenie rynku ciepła systemowego o 24 proc. Obecnie firma jest w trakcie realizacji kolejnego projektu inwestycyjnego, który obejmuje budowę kolejnych 21 km sieci ciepłowniczych w dzielnicach: Wrotków, Czechów Północny, Ponikwoda, Felin, Kośminek, Bronowice, Węglin Południowy, Dziesiąta, Śródmieście. Realizacja tego projektu znacząco poprawi dostępność do ciepła systemowego w Lublinie, ograniczy niską emisję oraz poprawi jakość powietrza w mieście.

 

 

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe