Repertuar CSK 14-21 LUTEGO 2020

  • 13.02.2020, 18:26
  • Redakcja PL
Repertuar CSK 14-21 LUTEGO 2020
Poniżej przedstawiamy repertuar Centrum Spotkania Kultur na dni 14-21 Lutego.

KONCERTY, SPEKTAKLE

 

Spektakl „Berek, czyli upiór w moherze 2”

14 LUT 2020 | 17:30 i 20:30

Sala Operowa

Kontynuacja przeboju „Berek, czyli upiór w moherze”! Kultowy „Berek” powraca, a wraz z nim nasi ulubieni bohaterowie – Anna i Paweł, czyli para sąsiadów, których kiedyś połączyła nienawiść. Dziś, kiedy oboje odłożyli na bok swoje uprzedzenia, wzajemna niechęć zamieniła się w sympatię. Co z nich wyniknie? Sprawdźcie sami! Niespodziewane zwroty akcji, doskonały humor i dobra zabawa gwarantowane! Obsada: Ewa Kasprzyk, Maria Niklińska, Daniel Olbrychski, Antoni Pawlicki, Kamil Kula, Łukasz Płoszajski/Damian Kulec

- bilety w kasie CSK oraz na stronie www.bilety.spotkaniakultur.com

 

Gala AMBASADOR Województwa Lubelskiego

15 LUT 2020

CSK Sala Operowa

Podczas uroczystej Gali poznamy laureatów, którzy otrzymają tytuły "Ambasadora Województwa Lubelskiego" i "Marka Lubelskie". Do tegorocznej 21. edycji konkursu zgłosiło się łącznie 46 osób, instytucji i firm, które wnoszą istotny wkład w promocję Lubelszczyzny.

"Ambasador Województwa Lubelskiego" to najbardziej prestiżowy tytuł, który przyznawany jest w trzech kategoriach: dla wybitnych osób, instytucji oraz przedsiębiorców z regionu.

"Marka Lubelskie" – to wyróżnienie dla najlepszych wyrobów i usług z województwa lubelskiego. Taki tytuł otrzyma siedmiu laureatów.

Nagrody przyznawane są od 1999 roku.

- obowiązują zaproszenia

 

„Oddaj krew”

16 LUT 2020 | 11.00-15.00

Plac Teatralny

Wszystkich chętnych do podzielenia się wyjątkowym darem ratującym życie chorych zapraszamy w najbliższą niedzielę na Plac Teatralny w Lublinie (przed CSK). W godz. 11.00-15.00 będzie podstawiony przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie ambulans do poboru krwi. Serdecznie zachęcamy do dołączenia do grona honorowych dawców krwi!

 

 

 

KINO CSK

 

Marianne i Leonard: Słowa miłości, reż. Nick Broomfield

dokument / USA / 2019

14 LUT 2020 | 19.00

Sala Kinowa

Subtelny, filmowy poemat oraz poruszający portret miłości, która ciągle rezonuje. Piękna i dramatyczna historia miłosna Leonarda Cohena i jego norweskiej muzy Marianne Ihlen. Film opowiada o tym, jak ewoluowała ich miłość, kiedy Leonard stał się już odnoszącym sukcesy muzykiem, o tym jaką niezwykłą siłą inspirowania innych emanowała Marianne. To dzięki niej powstały nieśmiertelne piosenki „So Long, Marianne” czy „Bird on a Wire”. Wykorzystując archiwalne nagrania i wywiady, Nick Broomfield opowiada o pięknej i romantycznej miłości. Aż do ostatniego, niezwykle przejmującego rozdziału. Marianne i Leonard zmarli w 2016 roku w odstępie trzech miesięcy.

- bilety w cenie 12 zł / 15 zł

 

Dżentelmeni, reż. Guy Ritchie

komedia sensacyjna / Wielka Brytania / 2020

20 | 21 | 23 LUT 2020 | 19.00

29 LUT 2020 | 20:00

Sala Kinowa

Guy Ritchie, twórca kultowego „Przekrętu” i „Porachunków”, odpowiedzialny za reaktywację Sherlocka Holmesa, Króla Artura i Aladyna, powraca w gangsterskie rewiry. Londyński półświatek obiega plotka, że Mickey Pearson (Matthew McConaughey), Amerykanin, który zbudował tu narkotykowe imperium, chce się wycofać z rynku. Sypią się oferty, groźby, pochlebstwa. Pearson jednak najwyraźniej nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. By mu w tym pomóc, niektórzy bardziej niecierpliwi sięgają po broń. Pewien cwany i dowcipny dziennikarz (Hugh Grant) szykuje przekręt, który może zmienić reguły gry. Zaczyna się bardzo kosztowna wojna. Ale dżentelmeni przecież nie rozmawiają o pieniądzach…

- bilety w cenie 12 zł / 15 zł

 

 

WYSTAWY

 

Forma • Kolor • Kostium. Zofia de Ines

Wernisaż: 16 LUT 2020 | godz. 17.00

16 LUT - 22 MAR 2020 | w godz. 12.00-20.00 (od wtorku do niedzieli)

Galeria Wystaw Czasowych -1

Wystawa ukazująca twórczość polskiej scenografki i kostiumografki Zofii de Ines. Forma i kolor to wiodące motywy w dorobku artystki. Połączone z najważniejszym elementem - kostiumem - stanowią inspiracje przy tworzeniu aranżacji ekspozycji. Na wystawie oprócz kontekstu biograficznego Zofii de Ines, zostaną zaprezentowane prace wybrane przez samą autorkę, pochodzące ze zbiorów teatrów znajdujących się na terenie całej Polski.

- bilety w cenie 7 zł (środa: wstęp bezpłatny); możliwość nabycia karnetu na dwie wystawy łącznie (z KSZTAŁT ILUZJI. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska&Sławiński) cenie 10 zł, dostępne w kasie CSK i na stronie bilety.spotkaniakultur.com .

 

NEONart

Wystawa przedłużona do 31 MAR 2020

Przestrzenie CSK

NEONart, to unikalny w skali Polski (i zapewne świata) projekt, w którym 18 twórców zaprojektowało neony artystyczne dla jednego miasta!

Zaprosiliśmy do Lublina jednych z najlepszych polskich twórców działających na styku typografii, grafiki, ilustracji i designu! W trakcie rezydencji artystycznej poznali Lublin, jego historię, ludzi i krajobrazy. Efekt tych inspiracji można oglądać na jedynej tego typu wystawie w przestrzeniach Centrum Spotkania Kultur: 14 neonów autorstwa m.in.: Edgara Bąka, Katarzyny Boguckiej, Patryka Hardzieja, Kolektywu Senna, Michała Lewkowicza, Michała Loby, Olka Modzelewskiego, Tomasza Pieńczaka, Jacka Rudzkiego, Pawła Ryżko, Konrada Smolarskiego, Studia Full Metal Jacket oraz Studia UVMW.

- wstęp wolny

 

 

MODULATIONS

Pierwsza w Polsce indywidualna wystawa Sainera

do 29 lutego 2020

brain damage galery

Sainer (Przemysław Blejzyk) - światowej sławy muralista, malarz i artysta z kręgu urban artu.

Swoją unikalną stylistyką – formowaną także w duecie Etam Cru – wprowadził w malarstwo wielkoformatowe symbiozę elementów realizmu i baśniowości, stając się jednym z najoryginalniejszych i zarazem najpopularniejszych twórców nurtu. Wpisany w jego charakter perfekcjonizm i konieczność poszukiwania nowego języka dla malarstwa sprawia, że do czynienia mamy z artystą nieustannie oraz świadomie ewoluującym, co dziś prowadzi do eksperymentów kolorystycznych na styku nowego realizmu i abstrakcji.

Premierowa wystawa malarstwa w Brain Damage Gallery to rzadka możliwość zgłębienia warsztatu artysty. To jednocześnie premiera wydawnicza - po latach oczekiwania ukaże się Sainer. Sketchbook 14 – 18, czyli wierna reprodukcja szkicownika artysty.

- Wystawa czynna do 29.02.2020, wtorek–sobota, g. 12-17.

 

 

 

Bardzo Młoda Kultura

 

Zapraszamy animatorów, edukatorów, nauczycieli pracujących z dziećmi i młodzieżą z terenu województwa do udziału w cyklu bezpłatnych warsztatów.

Lubelska edycja programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 jest cyklem działań z zakresu edukacji kulturowej realizowanych w ramach ogólnopolskiego trzyletniego programu Narodowego Centrum Kultury mającym na celu diagnozę stanu edukacji kulturowej w regionie, podniesienie kompetencji osób działających w sferze kultury i edukacji, sieciowanie środowisk zajmujących się edukacją kulturową oraz realizację lokalnych przedsięwzięć z dziedziny animacji kulturowej.

Nabór trwa do 1 marca 2020.

Szczegóły na: spotkaniakultur.com

 

 

 

ZAPOWIEDZI:

IV Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”

 

KSZTAŁT ILUZJI. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński

Wernisaż: 22 LUT 2020 | 19.30

22 LUT- 26 KWI 2020 | godz. 12.00 - 18.00 (od wtorku do niedzieli)

Galeria Wystaw Czasowych +1

Pierwsza tak obszerna wystawa prac tandemu „oscarowych” scenografów – Katarzyny Sobańskiej i Marcela Sławińskiego, ukazująca proces twórczy, którego efektem jest niepowtarzalna forma obrazu filmowego. Komponenty rzeczywistości i wyobraźni, od słowa do projektu – od projektu do kadru, pokazują, jak obszar scenografii nadaje wymierny KSZTAŁT ILUZJI. Na wystawie zostaną zaprezentowane obiekty z „Idy” i „Zimnej Wojny” Pawła Pawlikowskiego, „W ciemności” Agnieszki Holland czy z minimalistycznych obrazów Tomka Wasilewskiego.

 

KINO FESTIWALOWE:

Zimna wojna, reż. Paweł Pawlikowski

melodramat / Francja, Polska, Wielka Brytania / 2018

22 LUT 2020 | 17:00

Sala Kinowa CSK

Nominowany do Oscara w trzech kategoriach (reżyseria, zdjęcia, najlepszy film anglojęzyczny) film twórców „Idy” (nagrodzonej Oscarem za najlepszy film anglojęzyczny) przenosi nas do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozgrywa się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć.

Paweł Pawlikowski jest nie tylko reżyserem, ale także – wraz z Januszem Głowackim – autorem scenariusza. W rolach głównych Joanna Kulig, Tomasz Kot, Agata Kulesza oraz Borys Szyc.

- bilety w cenie 15 zł

Po filmie – spotkanie z Katarzyną Sobańską i Marcelem Sławińskim, twórcami scenografii do „Zimnej Wojny”.

 

 
 

Więcej na www.spotkaniakultur.com

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe