23 miliony złotych na wsparcie bezrobotnych i pracodawców

  • 21.01.2020, 20:43
  • Redakcja PL
23 miliony złotych na wsparcie bezrobotnych i pracodawców
Miejski Urząd Pracy w Lublinie otrzymał decyzją Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej do wydatkowania w roku 2020 ponad 23 miliony złotych na realizację programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej i zaprasza pracodawców oraz osoby bezrobotne do składania wniosków na różne formy wsparcia. - Aktualnie rozpoczęliśmy nabór wniosków od osób bezrobotnych o przyznanie dofinansowania z Funduszu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej oraz organizację szkoleń- informuje Monika Różycka-Górska- rzecznik MUP w Lublinie. Zapraszamy również pracodawców, którzy są zainteresowani otrzymaniem refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego czy też otrzymaniem dofinansowania wynagrodzenia za zatrudnienie bezrobotnego po 50 roku życia. Dodatkowo pracodawcy mogą składać wnioski o organizację prac interwencyjnych oraz organizację staży dla osób bezrobotnych- wyjaśnia Różycka-Górska.

Zainteresowanie środkami od początku roku jest bardzo duże i nie przeszkadza w tym rekordowo niskie bezrobocie w mieście.

 

4, 9 % wyniosła według statystyk prowadzonych przez GUS stopa bezrobocia dla miasta Lublin w listopadzie 2019 r. i wszystko wskazuje na to, że nadal będzie spadać. Dane te potwierdzają również statystyki Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie.

 

Na koniec grudnia 2019 r. w MUP w Lublinie zarejestrowanych było 9040 osób bezrobotnych. Tak małej liczby osób zarejestrowanych nie odnotowaliśmy od ponad 20 lat- informuje rzeczniczka prasowa MUP w Lublinie.

 

Wpływ na to mają przede wszystkim dwa aspekty: dalszy rozwój gospodarki, który przekłada się na zwiększenie liczby ofert pracy w regionie, ale również znaczne środki finansowe wydatkowane na rzecz przeciwdziałania bezrobociu. Nadal jednak w ewidencji urzędów pracy pozostają osoby, które potrzebują wsparcia w procesie wejścia lub powrotu na rynek pracy.

- Są to przede wszystkim osoby młode przed 30 r. życia, często bez doświadczenia zawodowego lub z niewielkim stażem pracy oraz osoby po 50 roku życia, które mają np. problem z przyswojeniem nowoczesnych technik teleinformatycznych i pomimo tego, że legitymują się dużym stażem pracy ich dotychczasowe umiejętności wyprzedziła technika- dodaje Różycka-Górska

W sytuacji zmieniającego się rynku pracy z rynku pracodawcy na rynek pracownika dodatkowej pomocy wymagają też pracodawcy. Dlatego w tym roku duża ilość środków finansowych została skierowana na wsparcie pracodawców w zatrudnianiu pracowników- wyjaśnia rzeczniczka.

Szczegółowe informacje o prowadzonych naborach dostępne są na stronie MUP w Lublinie: www.muplublin.praca.gov.pl.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe