Park Ludowy - inwestycja bez przerwy zimowej

  • 21.01.2020, 20:31
  • Redakcja PL
Park Ludowy - inwestycja bez przerwy zimowej
Bez przerwy zimowej trwają w 23-hektarowym Parku Ludowym intensywne prace rewitalizacyjne. Wytyczono wszystkie naturalne tory dla rowerzystów (pumptracki), kończy się remont systemu odwadniającego, przebudowa rowów melioracyjnych i budowa drenaży, a także wykonanie zewnętrznych instalacji wodociągowych. W parku pojawiło się 600 nowych drzew z wszystkich 638 planowanych do nasadzenia.

W miejscu dawnego amfiteatru powstaje dydaktyczny ogród wodny z niecką fontanny oraz niezbędną infrastrukturą. Zakończyła się budowa budynku technicznego oraz toalet, które są już w stanie surowym zamkniętym. W budynkach prowadzone są prace wykończeniowe, montowana jest instalacja elektryczna oraz kanalizacja sanitarna.

 

 

Gotowe są fundamenty oraz przyczółki kładki pieszo-rowerowej na Bystrzycy, która połączy park z bulwarem po drugiej stronie rzeki. Kładkę tworzą dwa elementy: pomost dolny przeprowadzający ciąg pieszy oraz pomost (łuk) górny o charakterze rekreacyjno-widokowym. Sama nawierzchnia będzie wykonana z drewna. Dolna część kładki została już wyprodukowana, nad górną, metalową konstrukcją trwają jeszcze prace w Hucie Pokój w Rudzie Śląskiej.

 

Podbudowy alejek są wykonane w 20%. Pozostało ich dokończenie oraz położenie nawierzchni, a także instalacji sanitarnych, elektrycznych i teletechnicznych. Przed zakończeniem inwestycji w parku pojawią się nasadzenia krzewów oraz elementy strefy aktywnego wypoczynku tj. mała architektura oraz wyposażenie placów zabaw, ćwiczeń i siłowni.

 

Rewitalizacja przyrodnicza Parku Ludowego rozpoczęła się w 2019 roku. Całkowity koszt prac to blisko 36 mln zł, z czego 20,5 mln zł to środki europejskie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe