czwartek, 28 marca 2024 20:27

KOSZYKARZE IMPONUJĄ FORMĄ. TUR ROZBITY!

Zawodnicy U!NB AZS UMCS Start II Lublin bez cienia wątpliwości pokonali KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 102-77. Dla gospodarzy był to czwarty zwycięski mecz z kolei, oraz drugi, w którym łamią granicę 100 punktów. Tabela 2. Ligi (Grupa B)

Lublinianie od samego początku przejęli inicjatywę. Szczególnie dobrze wychodziły im rzuty z dystansu. Dwie “trójki” zanotował Bartłomiej Nycz, jedną dołożył Mateusz Wiśniewski. Dzięki temu miejscowi szybko prowadzili 11-3. Bielsk jednak się nie zniechęcał. Przyjezdni zdołali wrócić do meczu (13-10). Ale ponownie dał znać o sobie Nycz (16-10). I to nie po raz ostatni. AZS UMCS Start wygrywał po pierwszej kwarcie 27-16. W kolejnej odsłonie różnica utrzymywała się. Gospodarze kontrolowali sytuację. Wynik na 51-38 ustalił Wiśniewski i przy takim rezultacie ekipy zeszły do szatni.

Przerwa podziałała motywująco na zespół z Bielska, który rozpoczął trzecią kwartę od “trójki” Rafała Króla oraz skutecznej akcji Pawła Lewandowskiego (51-43). Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego na punkty czekali natomiast niemal dwie minuty. Z linii osobistych zdobył je Karol Obarek (53-38). Kolejne oczka miejscowi rónież zapisywali na swoim koncie właśnie w ten sposób. Tur dużo faulował, co było wodą na młyn dla Lublina. Zespół z Bielska ciągnął Bartłomiej Wróblewski, ale jego trafienia nie były wystarczającą bronią. Przed ostatnią odsłoną było 76-58 i losy pojedynku zdawały się być przesądzone. Ale Lublin nie zwalniał. Świetnie radził sobie Adam Myśliwiec, który do spółki z Karol Obarkiem punktował rywali. Dobre zawody toczył również rozgrywający ‒ Szymon Jaworski. To właśnie on ustalił wynik spotkania na 102-77 efektowną akcją “2+1”.

Wygrana cieszy! Też z tego względu, że w pierwszej rundzie przegraliśmy z Turem. Dzisiaj chcieliśmy się zrewanżować i to świetnie nam się udało. Pokazaliśmy, że wszyscy stanowimy o sile drużyny. Mamy taki zespół, że każdy może wziąć na siebie ciężar zdobywania punktów. To jest nasz duży atut. ‒ mówił po meczu Karol Obarek.

U!NB AZS UMCS Start II Lublin ‒ KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 102-77 (27-16, 24-22, 25-20, 26-19)

U!NB AZS UMCS Start II Lublin: Bartłomiej Nycz (16), Mirosław Uniłowski (1), Adam Myśliwiec (22), Krzysztof Wąsowicz (2), Karol Obarek (22), Szymon Jaworski (13), Mateusz Wiśniewski (19), Wojciech Matysek, Kamil Waniewski (6).

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski: Jakub Nieściór, Sebastian Sawicki, Mateusz Bębeniec (10), Bartłomiej Wróblewski (18), Łukasz Kuczyński (6), Rafał Król (10), Rafał Stefanik (5), Tomasz Pisarczyk (4), Patryk Milewski, Aaron Weres (14), Marcin Marczuk (2), Paweł Lewandowski (8).