Muzeum Nadwiślańskie

  • 17.01.2020, 15:27
  • Redakcja PL
Muzeum Nadwiślańskie
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy prac Andrzeja Siemińskiego, który odbędzie się w niedzielę 19 stycznia o godz. 12:00 w Gmachu Głównym MNKD przy Rynku 19.

Na wystawie prezentowane będą prace z całego okresu twórczości artysty. Malarstwo Andrzeja Siemińskiego jest niezwykle osobiste, a momentami wręcz intymne. To zapis jego relacji z miejscem i ludźmi, oraz, może przede wszystkim, odbicie jego głębokich duchowych doznań.
Przestrzeń, w której rozgrywają się narracje, to Nowy Jork, gdzie mieszkał w latach 1988-1991 i Kazimierz Dolny, gdzie spędził dzieciństwo i gdzie powrócił, i mieszkał do końca swoich dni, do 2015 r. Zaburzenie topografii miasteczka mitologizuje to miejsce. Siemiński wpisuje w tę przestrzeń postaci, które często identyfikujemy, ale pomimo to obrazy stają się uniwersalną opowieścią.

Niezwykle ważny jest cykl prac, których tematem jest pojedynczy człowiek z jego różnie pojmowaną samotnością. Kolejna duża seria obrazów powstała pod wpływem duchowych doświadczeń. Przepełnione mistyką przekraczają granice świata rzeczywistego. Wystawa jest opowieścią o artyście, świecie, w którym żył, a także o jego lękach i nadziejach.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe