V Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej

  • 29.09.2016, 10:31
  • Admin Admin
V Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej kongres.lublin.eu
Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej to czas nawiązywania partnerstwa, zawierania nowych inicjatyw lokalnych, transgranicznych, międzyregionalnych i międzynarodowych. Jak co roku weźmie w nim udział ok. 1000 uczestników z kilkunastu państw Europy.

KIEW 2016 odbędzie się w dniach 29 września – 1 października 2016 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, ul. Artura Grottgera 2.

 

Podczas Międzynarodowej Giełdy Partnerów i Grantodawców zaproszeni goście będą mogli wymienić się swoim doświadczeniem. W trakcie Kongresu spotykają się osoby z różnych sektorów i obszarów działania – od urzędników państwowych, intelektualistów, dyplomatów, po działaczy samorządowych, przedsiębiorców oraz przedstawiciele kultury i sztuki.

 

Eksperci i praktycy będą dyskutować nad bieżącymi wyzwaniami dla Europy w dwunastu liniach programowych: „Decentralizacja władzy”, „Modele pojednania”, „Bezpieczeństwo w Europie Wschodniej”, „Nauka i edukacja”, „Pomoc humanitarna”, „Społeczeństwo obywatelskie”, „Turystyka”, „Dziedzictwo”, „Decentralizacja kultury”, „Zrównoważony transport”, „Relacje biznesowe” oraz „Konteksty”.

 

Tegoroczny Kongres koncentruje się wokół zjawiska decentralizacji, roli bezpieczeństwa i potrzeby szukania modeli pojednania. Oprócz zagadnień związanych z doświadczeniami transformacji systemowych, uczestnicy wydarzenia będą debatowali nad migracjami i ich wpływowi na obecną sytuację w Europie Środkowo-Wschodniej. Obrady obejmą m.in. zagadnienia: roli mediów, szukania dróg przezwyciężania konfliktów, praw człowieka, refleksji nad pozytywnymi postawami ludzkimi (Ukraińcy ratujący Polaków podczas zbrodni wołyńsko-galicyjskiej, Sprawiedliwi wśród Narodów Świata), a także wielopłaszczyznowych możliwości dbałości o najbliższą przestrzeń życiową (zielony budżet obywatelski czy transport miejski).

 

Panelom dyskusyjnym będą towarzyszyć wizyty studyjne na terenie miasta Lublin, wystawy, pokazy filmowe, prezentacje oraz spotkania z intelektualistami i artystami z różnych części Europy. Wspólnie uczcimy 25-lecie niepodległości Armenii, Ukrainy i innych państw obszaru postsowieckiego.

 

Więcej szczegółów na http://kongres.lublin.eu

 

źródło: UM Lublin

 

Zobacz też:

Wykorzystać szanse i odczarować statystyki – rozmowa z Krzysztofem Łątką, dyrektorem Wydziału Projektów Nieinwestycyjnych Urzędu Miasta Lublin

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe