LO Komarówka Podlaska w gronie najlepszych liceów w rankingu Perspektyw

  • 13.01.2020, 15:48
  • Redakcja PL
LO Komarówka Podlaska w gronie najlepszych liceów  w rankingu Perspektyw
Srebrna tarcza dla Liceum w Komarówce Podlaskiej

Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Podlaskiej w Komarówce Podlaskiej zdobyło w Rankingu Perspektyw 2020 SREBRNĄ TARCZĘ i 24 miejsce w województwie lubelskim.

Analizując wszystkie licea z terenu dawnego województwa bialskopodlaskiego w czołówce znajdują się:

Katolickie LO im. Cypriana Norwida w Białej Podlaskiej

I LO im. J. I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej

I LO w Radzyniu Podlaskim

LO im. Ziemi Podlaskiej w Komarówce Podlaskiej

Warto zauważyć, że komarowskie liceum awansowało o 350 miejsc w rankingu.

Jest to bardzo duże osiągnięcie tym bardziej, że w 2016 r. i 2019 r. szkoła uzyskała Brązową Tarczę.

Podstawowym kryterium branym pod uwagę w rankingu są wyniki maturalne oraz udział uczniów w olimpiadach. Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to przecież o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania. Jest to także doskonały dowód na to, że jako niewielka szkoła w województwie pracujemy solidnie stawiając na jakość kształcenia.

Okazuje się, że małe, wiejskie liceum może konkurować z renomowanymi, miejskimi szkołami osiągając dobre wyniki maturalne, wysokie miejsca w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Możemy się też poszczycić rosnącymi wskaźnikami Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD). Atutem szkoły są dobre relacje uczniów, rodziców i nauczycieli, dzięki czemu nie ma większych problemów wychowawczych, czy zagrożeń dla bezpieczeństwa naszych wychowanków. Sukcesy naszej młodzieży doceniane są w województwie i w kraju.

Na miarę swoich możliwości organ prowadzący nasze LO – Gmina Komarówka Podlaska zapewnia optymalne warunki kształcenia, w tym możliwość korzystania z dodatkowych zajęć z języków obcych, stypendia dla wyróżniających się w nauce i w sporcie uczniów, darmowe podręczniki w klasie pierwszej, dofinansowuje wyjazdy krajowe i zagraniczne.

Absolwentów klas VIII szkoły podstawowej zapraszamy już teraz do korzystania z naszej oferty. Dysponujemy doświadczoną, wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, która naucza tak, że młodzież uzyskuje wysokie wyniki na egzaminie maturalnym i zajmuje wysokie lokaty w konkursach i zawodach sportowych. Zapewniamy możliwość zamieszkania w internacie, smaczne i tanie obiady w stołówce szkolnej (nie catering), klub strzelecki, siłownię oraz możliwość pracy w charakterze wolontariusza, radiowca czy redaktora szkolnej gazety.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe