Lublin inteligentnym miastem

  • 26.09.2016, 13:38 (aktualizacja 26.09.2016, 14:14)
  • Admin Admin
Lublin inteligentnym miastem UM Lublin
Lublin zajął 4. miejsce w pierwszym Rankingu Otwartych Miast, w którym doceniono samorządy osiągające najlepsze efekty w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Wyróżniono wdrażane w mieście smart-rozwiązania służące mieszkańcom i otoczeniu, a szczególnie sprzyjające rozwojowi biznesu.

Chcemy, by Lublin był „smart city”, miastem używającym nowoczesnych technologii do podnoszenia poziomu życia mieszkańców. W czasie I Forum Inteligentnych Miast i Nowoczesnych Technologii w Toruniu rozmawiałem o tym z przedstawicielami innych polskich miast, które chcą być nowoczesne i wymieniać się doświadczeniami z procesów rozwojowych. Miejskie hot spoty, czy WiFi w pojazdach komunikacji miejskiej powinny być standardem, więc musimy iść dalej. W Lublinie stawiamy na przedsiębiorczość, dlatego pomagamy w rozwoju start up-ów, wśród których szczególnie dużo działa w branży IT. To dobry kierunek, bo współpraca z takimi przedsiębiorcami pomoże nam znaleźć właściwe rozwiązania we wprowadzaniu nowoczesnych technologii – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

Przed Lublinem uplasowali się tylko Poznań (na pierwszym miejscu) i kolejno Gdynia oraz Olsztyn. Nasze miasto uzyskało 117 punktów w rankingu, taką samą lokatę zajął również Rzeszów. Za Lublinem znalazła się Warszawa.

 

Ranking stworzony przez Dziennik Gazetę Prawną i partnera merytorycznego firmę Deloitte jest nie tylko przeglądem dobrych praktyk, ale także przedstawieniem efektów inwestycji w nowoczesne technologie podjętych przez miasta. Oceniano samorządy w trzech obszarach tematycznych: w zakresie inteligentnych rozwiązań, zrównoważonego rozwoju oraz dialogu i współdecydowania (partycypacji i transparentności).

 

Wyróżnienia zostały wręczone podczas pierwszego dnia ogólnopolskiej konferencji „Miasto Plus. Forum Inteligentnych Miast i Nowoczesnych Technologii” w Toruniu.

 

źródło: UM Lublin

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe