Pomóżmy Amelce

  • 22.09.2016, 12:59 (aktualizacja 22.09.2016, 13:03)
  • Admin Admin
Pomóżmy Amelce pomoc dla Amelki Dobek
Trzyletnia Amelka potrzebuje naszej pomocy. Bez niej może stracić oko, które zaatakował złośliwy siatkówczak.

O pomoc dla Amelki prosi jej Mama:

 

Nasza historia zaczyna się 11 sierpnia 2016 roku, gdy zobaczyłam u Amelki coś w jej oku, biały blask. Po wielu godzinach telefonów do różnych przychodni udaje się prywatnie umówić wizytę za kilka godzin. Następnie skierowanie do Kliniki Okulistycznej w Lublinie, jeszcze tego samego dnia z Kliniki Okulistycznej pojechaliśmy z Amelką do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Tam ostatecznie potwierdzenie Retinoblastoma – nowotwór złośliwy oka w stadium bardzo zaawansowanym z wysiękiem do ciała szklistego. Rokowania złe. Córka może stracić oko. Rezonans magnetyczny wykluczył przerzuty do mózgu.

 

Amelka obecnie jest leczona chemioterapią ogólną, która niszczy jej cały organizm, również zdrowe komórki. Jest słaba, wypadają jej włoski, pojawiły się problemy z odżywianiem. Niestety ten sposób leczenia nie daje szans na wyleczenie, ponieważ nie leczy przerzutu do ciała szklistego, gdyż nie jest ukrwiony.

 

Amelka może stracić oko, ponieważ jest bardzo masywny wysięk do ciała szklistego, a to ogranicza sposoby leczenia w Polsce i daje złe rokowania, dlatego musimy leczyć Amelkę w USA u najlepszego specjalisty na świecie, który może się pochwalić ponad 90% skutecznością leczenia. Leczenia chce podjąć się dr David Abramson z Memorial Sloan Kettering Cancer Center w Nowym Jorku. Kwota leczenia to 1,200 mln złotych.

 

Za okazaną pomoc serdecznie dziękuję

Marta Wawrzyszko-Dobek

 

 

Wszelkie wpłaty prosimy kierować na konto:

FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Tytułem: 29857 Dobek Amelia– darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

 

Można też przekazać 1% podatku. Wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać:
KRS: 0000037904,
a w polu „informacje uzupełniające”: 29857 Dobek Amelia

Szanowni Darczyńcy, prosimy o wyrażenie zgody w formularzu PIT na przekazanie swoich danych OPP.

 

Dane kontaktowe: [email protected]

dzieciom.pl/podopieczni/29857

Admin Admin

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe