KUL - wystawa HARMONY Marcina Ryczka w Muzeum KUL/FINISAŻ

  • 28.11.2019, 12:57
  • Redakcja PL
KUL - wystawa HARMONY Marcina Ryczka w Muzeum KUL/FINISAŻ
W piątek 29 listopada o godzinie 17.30 w Muzeum KUL odbędzie się uroczyste zakończenie wystawy fotografii Marcina Ryczka – „HARMONY”. Finisaż to jest także okazją do spotkania z Autorem fotografii, który opowie o swojej pasji i planach na przyszłość.

Marcin Ryczek – fotograf, z pochodzenia lublinianin, absolwent KUL, mieszka i pracuje w Krakowie.

Jego prace prezentowane były na wielu wystawach, m.in. w Japonii, USA, Niemczech, Chinach, Holandii, Rumunii, Indiach, Anglii, Austrii, Danii, Włoszech, Serbii, Tajwanie i Francji, znalazły się na łamach największych światowych magazynów, dzienników i serwisów internetowych, m.in. The Guardian, The Telegraph, Der Spiegel, Yedioth Ahronoth, La Repubblica, Politiken, Athens Voice oraz National Gegraphic. Po jego fotografie chętnie sięgają znani polscy reportażyści m.in. Wojciech Jagielski i Piotr Kłodkowski.

Fotografia A Man Feeding Swans in the Snow zdobyła nagrody w prestiżowych, międzynarodowych konkursach oraz znajduje się w renomowanych kolekcjach  Bibliothèque Nationale de France w Paryżu i Muzeum Śląskiego w Katowicach. W 2013 r. wpływowy amerykański portal The Huffington Post uznał ją za jedną z pięciu najlepszych fotografii na świecie. W 2017 r. znalazła się na okładce książki 100 Great Street Photographs autorstwa Davida Gibsona, co potwierdza jej niezwykłą popularność.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe