Puławy: rozpoczęło się głosowanie na budżet obywatelski

  • 19.09.2016, 14:52
  • Admin Admin
Puławy: rozpoczęło się głosowanie na budżet obywatelski
Od dziś mieszkańcy Puław mogą głosować na projekty wybrane do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie internetowe potrwa do końca tygodnia.

W pierwszej połowie września w Puławach odbyła się seria spotkań z mieszkańcami poszczególnych rejonów miasta, na których omawiano lokalne i ogólnomiejskie projekty zaakceptowane przez Doraźną Komisję ds. Budżetu Obywatelskiego. Podczas spotkań można było dowiedzieć się wszystkiego na temat systemów głosowania: tradycyjnego i internetowego, a twórcy poszczególnych projektów osobiście promowali swoje pomysły. Teraz przyszła pora na decydujący etap – głosowania mieszkańców. Jako pierwsze rozpoczęło się głosowanie internetowe.

 

O północy na stronach www.pulawy.eu oraz konsultacje.pulawy.eu został aktywowany system, poprzez który do niedzieli 25 września można głosować na wybrane lokalne i ogólnomiejskie inicjatywy. Z jednym wyjątkiem. – Projekty zaopiniowane pozytywnie w rejonie III nie podlegają głosowaniu. Wejdą automatycznie do budżetu gminy na przyszły rok i zostaną zrealizowane, bo ich suma nie przekracza regulaminowych 350 tys. zł. Mieszkańcy tego rejonu będą głosowali tylko na projekty ogólnomiejskie – tłumaczy Łukasz Kołodziej z Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Puławy.

 

Jak zagłosować w internecie? Po wejściu na stronę www.pulawy.eu lub konsultacje.pulawy.eu należy odnaleźć zakładkę „BO 2017: głosowanie internetowe”. Następnie podajemy numer PESEL i numer telefonu komórkowego, na który otrzymamy sms z kodem weryfikacyjnym. Na jeden numer telefonu można otrzymać nie więcej niż trzy kody weryfikacyjne. Otrzymany kod wprowadzamy w wyznaczone pole i oddajemy głosy. Po zakończeniu głosowania internetowego nasze nazwisko zostanie automatyczne wycofane z możliwości oddania głosu metodą tradycyjną.

 

Za pośrednictwem internetu można głosować prawie przez całą dobę, z krótką przerwą. – Każdego dnia głosowania w godzinach 8.00-8.40 odbędzie się przerwa techniczna. Oddanie głosu będzie wtedy niemożliwe – uprzedza Łukasz Kołodziej.

 

Głosowanie tradycyjne potrwa od 29 września do 1 października 2016 roku w godzinach od 9 do 13 i od 15 do 18 w budynku Urzędu Miasta Puławy.

 

Na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego mogą głosować osoby, które ukończyły 16 lat i zamieszkują na terenie gminy Miasto Puławy. Do rozdysponowania są 2 miliony złotych.

 

Na zdjęciu: jeden z projektów zrealizowanych ze środków ubiegłorocznego puławskiego Budżetu Obywatelskiego; fot.: UM Puławy

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe