Repertuar CSK na najbliższy tydzień!

  • 28.11.2019, 12:50
  • Redakcja PL
Repertuar CSK na najbliższy tydzień!
Poniżej przedstawiamy repertuar CSK na nadchodzący weekend i przyszły tydzień (29.11.2019-6.12.2019).

Spektakl „Przygoda z ogrodnikiem”

2 grudnia 2019 | godz. 19.00

Sala Operowa

Czarna komedia z zaskakującą puentą, wybitnego kanadyjskiego autora - Norma Fostera. Para aktorów - Państwo Dzicy, po latach pracy w teatrze, porzucają ambicje i mizerne życie aktorów teatru objazdowego. Zostają ekspertami od samodoskonalenia osobowości i jeżdżą po świecie z szkoleniami motywacyjnymi. Obsada: Anna Mucha, Edyta Herbuś, Katarzyna Ankudowicz, Artur Krajewski, Bogdan Kalus oraz Michał Sitarski. Reżyseria i tłumaczenie: Mirosław Połatyński.

- bilety w kasie CSK oraz na stronie www.bilety.spotkaniakultur.com

 

„Symphonica"

6 grudnia 2019 | godz. 19:00

Sala Operowa

Multimedialne widowisko Symphonica z muzyką zespołów: Metallica, Nirvana, Pearl Jam, Deep Purple, AC/DC, Guns N' Roses, Aerosmith, Soundgarden, Nightwish. Jest to podróż po niezwykłym świecie artystycznych doznań, w którym potęga elektrycznych gitar współgra z subtelnym i pełnym klasy śpiewem operowym, a wszystko wypełnia brzmienie orkiestry symfonicznej. Całości dopełniają wizualizacje i starannie dopracowane efekty sceniczne. Gościem specjalnym będzie Michał Szpak.

- bilety w kasie CSK oraz na stronie www.bilety.spotkaniakultur.com

 

 

 

 

 

 

 

KINO CSK


PRZEDPREMIERA: Angelo, reż. Markus Schleinzer

dramat historyczny / Austria, Luksemburg / 2018

28.11 |30.11.2019 | 1.12.2019 | godz. 19:00

Sala Kinowa

Zapierający dech w piersiach od pierwszej sceny, film Schleinzera opowiada – opartą na faktach! – fascynującą historię Angela Solimana, czarnoskórego niewolnika, który jako chłopiec trafił najpierw do domu weneckiej arystokratki, a potem na salony XVIII-wiecznego Wiednia. Olśniewający wizualnie, brawurowo zagrany, prowokacyjny film Schleiznera jest błyskotliwą analizą mechanizmów kolonizacji, za sprawą której Angelo nie jest traktowany jak człowiek, lecz jak biała karta do zapisania, czy czekający na podbój obcy ląd bez tożsamości.

- bilety w cenie 12 zł / 15 zł

 

Lighthouse, reż. Robert Eggers

dramat, fantasy, horror / USA / 2019

2 / 4 /5 /6 /8 /13 /14 /15 /20 /21/22 grudnia | godz. 19:00

Sala Kinowa

PREMIERA ŚWIATOWA: Cannes Film Festival 2019. Robert Eggers, wizjonerski reżyser doskonałego horroru „The Witch”, powraca z hipnotyzującą, halucynującą opowieścią o dwóch latarnikach, pracujących na tajemniczej, odległej wyspie w Nowej Anglii, w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku. Obaj latarnicy (Willem Dafoe i Robert Pattinson) mierzą się z samotnością i odosobnieniem podczas wielkiego sztormu, który wydaje się nie mieć końca. Są skazani na walkę z własną silną wolą, potrzebami oraz – przede wszystkim – z tajemniczą siłą, która nad nimi krąży, ale której istnienie może im się tylko wydawać… Film jest przerażającą, pełną tajemnic podróżą w nieznane.

- bilety w cenie 12 zł / 15 zł

 

 

 

 

 

 

WYSTAWY

 

„Przestrzeń otwarta, przestrzeń zamknięta” - Wschodni Salon Sztuki 2019.

do 29 grudnia 2019

Galeria Wystaw Czasowych -1

Wernisaż: 28 listopada 2019 rok godz.18:00

Wystawa oraz konferencja odbędą się w ramach 24 – tego Wschodniego Salonu Sztuki 2019. Zaprezentowane zostaną prace 22 artystów, obejmujące różne dziedziny sztuki. Ekspozycja poświęcona jest twórczości przekraczającej ramy tradycyjnej sztuki - zachęcającej odbiorcę do dopełnienia dzieła w sferze mentalnej.

Zostaną poruszone kwestie roli sztuki, artysty oraz instytucji kulturalnej jako miejsca, w którym odbiorca konfrontuje się z własnymi emocjami oraz refleksjami. Owa sztuka w rozumieniu artystów nie wymaga podpowiedzi, czy wskazówek interpretacyjnych. Wręcz przeciwnie, zachęca do odwołania się do własnych doświadczeń. Mało tego, dotyka wrażliwości każdego widza, który może poczuć synergię z dziełem oraz odkryć jego współczesne oblicze.

- wystawa dostępna: wtorek-niedziela w godz. 12:00 – 18:00

 

 

 

 

MODULATIONS

Pierwsza w Polsce indywidualna wystawa Sainera

4 grudnia 2019 | godz. 18.00

brain damage galery

Sainer (Przemysław Blejzyk) - światowej sławy muralista, malarz i artysta z kręgu urban artu.

Swoją unikalną stylistyką – formowaną także w duecie Etam Cru – wprowadził w malarstwo wielkoformatowe symbiozę elementów realizmu i baśniowości, stając się jednym z najoryginalniejszych i zarazem najpopularniejszych twórców nurtu. Wpisany w jego charakter perfekcjonizm i konieczność poszukiwania nowego języka dla malarstwa sprawia, że do czynienia mamy z artystą nieustannie oraz świadomie ewoluującym, co dziś prowadzi do eksperymentów kolorystycznych na styku nowego realizmu i abstrakcji.

Premierowa wystawa malarstwa w Brain Damage Gallery to rzadka możliwość zgłębienia warsztatu artysty. Zwłaszcza, że wystawa Modulations to jednocześnie premiera wydawnicza -

po latach oczekiwania ukaże się Sainer. Sketchbook 14 – 18, czyli wierna reprodukcja szkicownika artysty.

- Wystawa czynna do 29.02.2020, wtorek–sobota, g. 12-17.

 

 

ENGRAMY

Wystawa z okazji XXX-lecia pracy twórczej prof. Krzysztofa Szymanowicza

do 1 grudnia 2019

City Project poziom -1

Wystawa prezentuje cykl ,,ENGRAMY”, który został rozpoczęty przez artystę Krzysztofa Szymanowicza w 2010 roku i kontynuowany jest do dnia dzisiejszego. Artysta wkracza w obszary symboli poprzez nakładanie na siebie wielu warstw różnych wielkością matryc z wyciętymi piktogramami. Tematem jego grafik i malarstwa jest wizualny zapis formowania i oddziaływania pamięci na naszą świadomość.

- wystawa dostępna: 15 listopada-1 grudnia 2019, w godz. 10.00-18.00

 

 

Andreas Hürlimann | Skały i piaski. Fotografie z siedmiu kontynentów

do 12 grudnia 2019

Aleja Kultur, poziom +1

Andreas Hürlimann to szwajcarski podróżnik, który od ponad 40 lat fotografuje formacje skalne, poszukując unikalnych w swej urodzie miejsc na wszystkich kontynentach naszego globu. Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 60 fotografii, najbardziej charakterystycznych dla twórczości artysty.

- wystawa dostępna: 4.11-12.12.2019, w godzinach otwarcia budynku

 

 

Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. 1956-1970

Wystawa

do 15 grudnia 2019 r.

Galeria Wystaw Czasowych +1, Ciche Kąty

Wystawa, za pomocą różnorodnych elementów graficznych, współczesnych oraz archiwalnych fotografii, magazynów, książek i czasopism, a także makiet i modeli przedstawiać będzie wspomniany w tytule przedział czasowy w rozwoju polskiej architektury na przykładach wybranych realizacji powstałych w Lublinie, wraz z ukazaniem podobnych obiektów z innych miast. Wzbogacona o warsztaty tematyczne, pokazy filmowe i debaty ma za zadanie wzbudzenie wrażliwości i świadomości przestrzennej u odbiorców oraz przekazanie im podstawy wiedzy o zjawiskach zachodzących w architekturze, zarówno 60 lat temu jak i współcześnie.

Wydarzenie organizowane we współpracy z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki.

 

 

Galeria Saska | Tadeusz Żaczek

do 13 stycznia 2020 r.

Ogrodzenie Ogrodu Saskiego

Tadeusz Żaczek to jeden z najwybitniejszych fotografów polskiego prawosławia, który od ponad trzydziestu lat zawodowo zajmuje się fotografią. Czarno-białe fotografie Żaczka rejestrują relacje styku człowiek – religia. Fascynacja rytuałami Wschodu pozwala artyście wydobyć mistyczną atmosferę fotografowanych miejsc.

 

 

 

 

RAMKA – Spotkania i warsztaty

 

Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. 1956-1970

Debata – „Lublin do mieszkania”

03.12.2019, godz. 17:00

Sala kinowa -1

Lubelskie osiedla z lat 50. 60. i 70. należą do najciekawszych przykładów powojennego budownictwa mieszkaniowego w Polsce. Za sprawą dbałości o przestrzenie sąsiedzkie, zielone otoczenie budynków, wykorzystanie rzeźby terenu, stanowią wciąż atrakcyjne miejsce do mieszkania. A jakie jest współczesne budownictwo mieszkaniowe i jakie obiera kierunki rozwoju? Czy czerpie z doświadczeń zrealizowanych osiedli mieszkaniowych? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukają zaproszeni goście, będący przedstawicielami architektów, deweloperów i urzędu miasta.

- wstęp wolny

 

 

Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. 1956-1970

Warsztaty dla szkół

03.12. | 10.12.2019

Mediateka +3

Profesjonalni edukatorzy przygotowali wiele ciekawych warsztatów dla szkół, podczas których będzie można m.in. zaplanować place zabaw przyszłości, zaprojektować osiedla, stworzyć własne mozaiki czy nauczyć się strefowania osiedla i wcielić w rolę urbanisty.

- wstęp bezpłatny

- zapisy na stronie: www.niau.pl

 

 

Lublin – Paryż – Lublin. Leszek Kańczugowski, życie podzielone.

5.12.2019 | godz. 18.00

Duża Kieszeń Sceny

Spotkanie, którego głównym narratorem będzie Leszek Kańczugowski – historyk sztuki, animator życia kulturalnego we Francji. Z pochodzenia Lublinian, który na artystycznym gruncie Paryża promuje kulturę i sztukę polską i ukazuje ją na tle innych państw europejskich.

Książka Paryż – Lublin – Paryż upamiętnia i jednoczenia przypomina historię wędrówek osobistości związanych pośrednio lub bezpośrednio z miastem Lublin, odbywających się na przestrzeni wieków.

- wstęp bezpłatny

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe