Konkurs „O Kryształową Cegłę”

  • 14.09.2016, 15:21
  • jog
Konkurs „O Kryształową Cegłę” mat. organizatora
Trwa XVI edycja międzynarodowego Konkurs „O Kryształową Cegłę” na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy UE – na Szlaku Słońca i Śniegu.

Konkurs „O Kryształową Cegłę” organizowany jest od 1999 r. To największy i najszerszy przegląd inwestycji budowlanych Europy Wschodniej, zarówno nowych jak i modernizowanych czy rewitalizowanych. Nagradzani są: inwestorzy, projektanci i wykonawcy najlepszych obiektów. Głównym organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin.

 

XVI edycja otwiera Konkurs na kolejne Regiony Europy Wschodniej – tym razem Województwo Świętokrzyskie. – W tej edycji kładziemy też większy nacisk na ekologię – kategoria „Partnerstwo dla Natury – EKOINWESTYCJE – ochrona Ziemi, Powietrza i Wody” dedykowana jest inwestycjom powstałym w obszarze wytwarzania i dystrybucji ciepła i prądu, tj. klasyczna produkcja, energia słońca, wiatru i wody, kogeneracja, wykorzystanie spalania odpadów itp. – zapowiada inż. Kazimierz Widysiewicz, prezes PTM Lublin. – Chcemy również podkreślić rolę małej architektury w miejscach rekreacji i wypoczynku – w kategorii „Przestrzenie Publiczne” znajdą się podwórka i skwery jako przestrzeń sąsiedzka oraz wizytówka osiedli miejskich.

 

Co roku do konkursu zgłaszają się inwestorzy i wykonawcy z Polski i zza wschodniej granicy UE. Wśród inwestycji dotychczas zgłoszonych do tegorocznej edycji są budynki mieszkalne (także z Białorusi i Ukrainy) i oświatowe, obiekty sportowe i rekreacyjne oraz elektrociepłownia. Organizatorzy wciąż czekają na kolejne zgłoszenia. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbędzie się w grudniu.

 

 

Na zdjęciu: Elektrociepłownia Megatem ЕС-Lublin, jeden z obiektów zgłoszonych do konkursu; fot.: mat. organizatora

jog
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe