Repertuar Centrum Spotkania Kultur

  • 14.11.2019, 12:17
  • Redakcja PL
Repertuar Centrum Spotkania Kultur
Przedstawiamy Państwu Repertuar CSK na najbliższe dni (15-22.11.2019r.)

INGA LEWANDOWSKA „CHOPIN SONGBOOK”/ PIOTR SELIM – koncert

15.11.2019 | godz. 20.00

Klub Muzyczny poziom -1

W koncercie usłyszymy Ingę Lewandowską z recitalem „Chopin Songbook” oraz Piotra Selima z zespołem i gościnnym występem debiutującej wokalistki Anny Futy.

„Chopin Songbook” to projekt, w którym artyści wykorzystują oryginalną, chopinowską linię melodyczną wzbogacając ją o jazzowy timing, improwizacje i dialogowanie w rozmaitych kombinacjach instrumentalnych. Muzyka Chopina w jazzujących aranżacjach nabiera nowego brzmienia w połączeniu z relaksującymi wokalizami Ingi Lewandowskiej, która w inspirujący sposób wykonuje teksty mistrzów słowa – Mickiewicza, czy Krasińskiego, ożywiając je tchnieniem nowoczesności, bez jednoczesnej utraty ich tradycyjnego przekazu.

Kompozycje Piotra Selima to ogromna różnorodność nastrojów, klimatów, barw muzycznych. To utwory, w których przy każdym kolejnym wysłuchaniu można odnaleźć coś nowego. Piosenki bliskie człowiekowi, pobudzające coraz to nowe pokłady wrażliwości, pełne czułości i wiary w piękniejszy świat.

Koncert odbywa się w ramach projektu Lubelski Salon Artystyczny w Centrum Spotkania Kultur. To cykl spotkań ze sztuką i artystą twarzą w twarz, w kameralnym i klubowym klimacie.

- bilety w cenie 15 zł / 25 zł

 

 

23 Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

Company Wayne McGregor

16.11 | 17.11.2019 | godz. 19.00

Sala Operowa

Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca to jeden z najstarszych i największych festiwali tańca współczesnego w Polsce i Europie Wschodniej. Prezentacjom spektakli towarzyszą warsztaty tańca, filmy, wystawy fotografii, wydawnictwa, panele i dyskusje z udziałem widzów. W Lublinie pojawiają się artyści z największym dorobkiem w dziedzinie tańca na świecie. Podczas najbliższej edycji festiwalu na scenie Sali Operowej zaprezentuje się światowej sławy Company Wayne McGregor. Organizator: Lubelski Teatr Tańca / Centrum Kultury w Lublinie.

- więcej informacji na www.mstt.pl

- bilety w cenie 20-80 zł

 

Legendy lubelskie | Warsztat z cyklu EtnoLaboratorium

16 listopada 2019 | godz. 10.30-12.00

Małe CSK

W oparciu o legendy lubelskie przeprowadzone zostaną warsztaty teatralne, a także tworzenie strojów dla postaci. Każdy uczestnik na podstawie jednej legendy wymyśli nowy scenariusz dla jej bohaterów.

- bilety w cenie 15 zł

 

Nowy York. Prohibicja

18 listopada 2019 | godz. 20:00

Sala Operowa

Muzyczna opowieść o narodzinach nowoczesnego świata, historia wielkiej amerykańskiej metropolii z lat 20. ubiegłego stulecia, którą rządziły jazz, mafia i prohibicja. W scenariuszu wykorzystane są zarówno autentyczne przeboje tamtych lat, jak i napisane specjalnie piosenki, nawiązujące do stylu epoki. Obsada: Katarzyna Zielińska, Ewa Konstancja Bułhak / Magdalena Smalara, Kacper Kuszewski, Rafał Królikowski / Marcin Przybylski.

- bilety w cenie 55-135 zł

 

 

Siedem grzechów | Spektakl muzyczny z cyklu Znani, a nieznani.…

20.11 | 21.11.2019 | godz. 19.00

Sala Operowa

Znani, a nieznani.… to cykl imprez, organizowanych od siedmiu lat przez Lubelską Akcję Charytatywną, z których pozyskane środki finansowe przeznaczane są na konkretne cele charytatywne. Odtwórcami poszczególnych ról są powszechnie znani i szanowani przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich Lublina, wybitni reprezentanci świata nauki, kultury i mediów, popularni i lubiani artyści.

- bilety w cenie 35-70 zł

 

 

Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów. 50 lat / 100%

22 listopada 2019 | godz. 19.00

Sala Operowa

To będzie niezwykły rok w muzycznej drodze Krzysztofa Cugowskiego. Charyzmatyczny wokalista będzie świętował 50-lecie swojej pracy artystycznej. Podczas niezwykłego koncertu, wokalista zabierze publiczność w pasjonującą podróż przez pięć dekad, pełną wielkich i niezapomnianych hitów, którymi dotąd zachwycają się rzesze słuchaczy. W jubileuszową trasę koncertową z Krzysztofem Cugowskim ruszy Zespół Mistrzów, złożony z wybitnych muzyków – Jacek Królik, Robert Kubiszyn, Cezary Konrad oraz Tomasz Kałwak.

- bilety w cenie 60-130 zł

 

Lubelski Wzór 2019

22.11 | 23.11.2019

Konferencja, łącząca branżę kreatywną z biznesem, która otwiera możliwości współpracy między lubelskimi projektantami a przedsiębiorcami. Dzięki warsztatom, spotkaniom oraz panelom dyskusyjnym projektanci poznają oczekiwania i potrzeby biznesu, a przedsiębiorcy dowiedzą się, jak branża kreatywna może przyczynić się do wzrostu konkurencyjności ich firmy na rynku.

 

Ja jestem Żyd z „Wesela”

22.11 | 23.11 | 24.11.2019 | godz. 18:00

Klub Muzyczny -1

W 75. rocznicę pierwszej powojennej realizacji „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w Lublinie, Fundacja Prawda Dobro Piękno oraz Centrum Spotkania Kultur proponują realizację sceniczną adaptacji opowiadania Romana Brandstaettera Ja jestem Żyd z „Wesela”. Osadzone w realiach Krakowa z początku XX wieku opowiadanie Brandstaettera jest zrozumiałe i dość łatwo przyswajane przez czytelników, a dzięki zawartym w nim wspaniałym dialogom, stanowi też znakomity materiał dramaturgiczny.

- bilety w cenie 30 zł

UWAGA: w środę 20.11.2019 o godz. 18:00 odbędzie się na otwarta próba medialna! Zapraszamy!

 

 

 

 

 

KINO CSK


Listopad, reż. Rainer Sarnet

dramat, fantasy, horror / Holandia, Polska, Estonia / 2017

15.11 | 16.11 | 17.11.2019 | godz. 19.00

Sala Kinowa

Listopad to jednocześnie mroczna baśń, horror i niezwykła historia miłosna. Bazując na estońskim bestsellerze, reżyser stworzył jedyną w swoim rodzaju filmową miksturę przywołującą dziewiętnastowieczny folklor w sposób niezwykle oryginalny i niemożliwy do podrobienia. Historia zanurzona jest w lokalnych wierzeniach, które przenikają każdą sferę życia postaci – zmarli powracają do świata żywych, by spotkać się z członkami swoich rodzin, bohaterowie zawierają pakty z diabłem i przygotowują magiczne eliksiry.

- bilety w cenie 12 zł / 15 zł

 

 

PRZEDPREMIERA: Aspromonte, reż. Mimmo Calopresti

dramat / Włochy / 2019

19.11 | 20.11 | 21.11.2019 | godz. 19:00

Sala Kinowa

Poruszająca, pełna nostalgii opowieść o włoskim południu, małej wiosce i ogromnych emocjach. Położone w malowniczym kalabryjskim Aspromonte niewielkie miasteczko Africo to miejsce, gdzie czas się zatrzymał. Pozbawione elektryczności i drogi, skazane jest na izolację. Porządek życia wyznacza tu natura oraz jasne zasady, którymi kieruje się na co dzień lokalna społeczność. Szansą na socjalizację zapomnianego Africo będzie przybycie nowej, postępowej nauczycielki. Jej nowoczesny sposób bycia i nieprzeciętna uroda powodują spore zamieszanie i wzburzenie.

- bilety w cenie 12 zł / 15 zł

 

 

 

 

WYSTAWY

 

ENGRAMY

Wystawa z okazji XXX-lecia pracy twórczej prof. Krzysztofa Szymanowicza

Wernisaż 15.11.2019 | godz. 16.30

City Project poziom -1

Wystawa prezentuje cykl ,,ENGRAMY”, który został rozpoczęty przez artystę Krzysztofa Szymanowicza w 2010 roku i kontynuowany jest do dnia dzisiejszego. Artysta wkracza w obszary symboli poprzez nakładanie na siebie wielu warstw różnych wielkością matryc z wyciętymi piktogramami. Tematem jego grafik i malarstwa jest wizualny zapis formowania i oddziaływania pamięci na naszą świadomość.

- wystawa dostępna: 15 listopada-1 grudnia 2019, w godz. 10.00-18.00

 

 

Andreas Hürlimann | Skały i piaski. Fotografie z siedmiu kontynentów

Aleja Kultur, poziom +1

Andreas Hürlimann to szwajcarski podróżnik, który od ponad 40 lat fotografuje formacje skalne, poszukując unikalnych w swej urodzie miejsc na wszystkich kontynentach naszego globu. Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 60 fotografii, najbardziej charakterystycznych dla twórczości artysty.

- wystawa dostępna: 4.11-12.12.2019, w godzinach otwarcia budynku

 

 

Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. 1956-1970

Wystawa

do 15. grudnia 2019 r.

Galeria Wystaw Czasowych +1, Ciche Kąty

Wystawa, za pomocą różnorodnych elementów graficznych, współczesnych oraz archiwalnych fotografii, magazynów, książek i czasopism, a także makiet i modeli przedstawiać będzie wspomniany w tytule przedział czasowy w rozwoju polskiej architektury na przykładach wybranych realizacji powstałych w Lublinie, wraz z ukazaniem podobnych obiektów z innych miast. Wzbogacona o warsztaty tematyczne, pokazy filmowe i debaty ma za zadanie wzbudzenie wrażliwości i świadomości przestrzennej u odbiorców oraz przekazanie im podstawy wiedzy o zjawiskach zachodzących w architekturze, zarówno 60 lat temu jak i współcześnie.

Wydarzenie organizowane we współpracy z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki.

 

 

 

Galeria Saska | Tadeusz Żaczek

do 13. stycznia 2020 r.

Ogrodzenie Ogrodu Saskiego

Tadeusz Żaczek to jeden z najwybitniejszych fotografów polskiego prawosławia, który od ponad trzydziestu lat zawodowo zajmuje się fotografią. Czarno-białe fotografie Żaczka rejestrują relacje styku człowiek – religia. Fascynacja rytuałami Wschodu pozwala artyście wydobyć mistyczną atmosferę fotografowanych miejsc.

 

Więcej na www.spotkaniakultur.com

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe