Lubelscy Terytorialsi gotowi na Święto Niepodległości

  • 08.11.2019, 10:49 (aktualizacja 08.11.2019, 10:51)
  • Redakcja PL
Lubelscy Terytorialsi gotowi na Święto Niepodległości
Patriotyczne pikniki „Służymy Niepodległej”, wspólne śpiewanie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, uroczysty Capstrzyk Niepodległości i wiele innych wojskowych atrakcji już w najbliższy weekend w ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości. Lubelscy Terytorialsi zapraszają również do Zamościa, gdzie na Rynku Wielkim, 11 listopada o godz. 17.00 odbędzie się uroczysta promocja podoficerska żołnierzy OT w ramach kursu „SONDA”.

Przed nami patriotyczny weekend i wiele wojskowych atrakcji w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W niedzielę, 10 listopada w 34 miastach Polski odbędą się pikniki militarne pod hasłem „Służymy Niepodległej”. Na mapie tych miejsc są dwa miasta w województwie lubelskim – Lublin i Hrubieszów. W Lublinie piknik „Służymy Niepodległej” odbędzie się na terenie jednostki wojskowej przy ul. Herberta 49, a w Hrubieszowie, przy ul. Dwernickiego 4.

 

Pikniki będą doskonałą okazją, aby poznać współczesne Wojsko Polskie, a także jego historię. W programie przewidziane są m.in. prezentacje sprzętu wojskowego i wyszkolenia żołnierzy, kino frontowe, występy orkiestr wojskowych, żołnierska grochówka oraz wiele innych atrakcji. O godz. 15.00 zaplanowano wspólne śpiewanie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, czyli „Marszu Pierwszej Brygady”. Pikniki w całej Polsce zakończy uroczysty Capstrzyk Niepodległości.

 

Promocja podoficerska lubelskich Terytorialsów w Zamościu

101. rocznicę odzyskania niepodległości w sposób szczególny będą świętować żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W poniedziałek, 11 listopada o godzinie 17.00, na Rynku Wielkim w Zamościu będzie miało miejsce ważne wydarzenie – uroczysta promocja podoficerska żołnierzy OT, którzy właśnie ukończyli 2. edycję kursu „SONDA”, organizowanego w ramach Szkoły Niższych Dowódców WOT. Z rąk dowódcy lubelskiej brygady płk Tadeusza Nastarowicza promocje na pierwszy stopień podoficerski odbierze 24 żołnierzy OT. Już niebawem będą mogli sprawdzić się w roli dowódców sekcji w swoich pododdziałach. Będzie to druga promocja podoficerska w ramach „SONDY” w 2 LBOT.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe