Repertuar CSK 8-15.11.2019

  • 08.11.2019, 10:32
  • Redakcja PL
Repertuar CSK 8-15.11.2019
Przedstawiamy repertuar wydarzeń w CSK na nadchodzący weekend i przyszły tydzień (8-15.11.2019).

Ojczyzno moja najmilsza. Koncert Galowy 11. Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego

10.11.2019 | godz. 17.00

Sala Operowa

Zapraszamy na Koncert Finałowy Konkursu Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej im. Ryszarda Kaczorowskiego. W programie koncertu m.in. prezentacje recytatorskie i wokalne Laureatów Konkursu, koncert chórów Programu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Koncert odbywa się w ramach miejskich obchodów 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

- wstęp wolny

 

 

INGA LEWANDOWSKA „CHOPIN SONGBOOK”/ PIOTR SELIM – koncert

15.11.2019 | godz. 20.00

Klub Muzyczny poziom -1

W koncercie usłyszymy Ingę Lewandowską z recitalem „Chopin Songbook” oraz Piotra Selima z zespołem i gościnnym występem debiutującej wokalistki Anny Futy.

„Chopin Songbook” to projekt, w którym artyści wykorzystują oryginalną, chopinowską linię melodyczną wzbogacając ją o jazzowy timing, improwizacje i dialogowanie w rozmaitych kombinacjach instrumentalnych. Muzyka Chopina w jazzujących aranżacjach nabiera nowego brzmienia w połączeniu z relaksującymi wokalizami Ingi Lewandowskiej, która w inspirujący sposób wykonuje teksty mistrzów słowa – Mickiewicza, czy Krasińskiego, ożywiając je tchnieniem nowoczesności, bez jednoczesnej utraty ich tradycyjnego przekazu.

Kompozycje Piotra Selima rozbrzmiewały w wielu salach koncertowych Polski i świata – w Londynie, Wiedniu, Nowym Jorku, Dublinie, Paryżu czy Lwowie. Jego piosenki to ogromna różnorodność nastrojów, klimatów, barw muzycznych. To utwory, w których przy każdym kolejnym wysłuchaniu można odnaleźć coś nowego. Piosenki bliskie człowiekowi, pobudzające coraz to nowe pokłady wrażliwości, pełne czułości i wiary w piękniejszy świat.

Koncert odbywa się w ramach projektu Lubelski Salon Artystyczny w Centrum Spotkania Kultur. To cykl spotkań ze sztuką i artystą twarzą w twarz, w kameralnym i klubowym klimacie.

- bilety w cenie 15 zł / 25 zł

 

 

 

KINO CSK


Van Gogh. U bram wieczności, reż. Julian Schnabel

biograficzny, dramat / Francja, Irlandia, Szwajcaria, USA, Wielka Brytania / 2018

8.11 | 9.11 | 10.11.2019 | godz. 19:00

Sala Kinowa

Zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha. Film odkrywa tajemnicę jego zagadkowej śmierci i przedstawia jako człowieka z krwi i kości, pełnego sprzeczności, wspieranego przez ukochanego brata i przyjaciela Paula Gauguina. W doborowej obsadzie znaleźli się Mads Mikkelsen, Emmanuelle Seigner, Oscar Isaac i Rupert Friend. Willem Dafoe w głównej roli stworzył najwybitniejszą kreację w swojej karierze, za co otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Wenecji i nominację do Oscara.

- bilety w cenie 12 zł / 15 zł

 

Listopad, reż. Rainer Sarnet

dramat, fantasy, horror / Holandia, Polska, Estonia / 2017

15.11 | 16.11 | 17.11.2019 | godz. 19.00

Sala Kinowa

Listopad to jednocześnie mroczna baśń, horror i niezwykła historia miłosna. Bazując na estońskim bestsellerze, reżyser stworzył jedyną w swoim rodzaju filmową miksturę przywołującą dziewiętnastowieczny folklor w sposób niezwykle oryginalny i niemożliwy do podrobienia. Historia zanurzona jest w lokalnych wierzeniach, które przenikają każdą sferę życia postaci – zmarli powracają do świata żywych, by spotkać się z członkami swoich rodzin, bohaterowie zawierają pakty z diabłem i przygotowują magiczne eliksiry.

- bilety w cenie 12 zł / 15 zł

 

 

 

WYSTAWY

 

Andreas Hürlimann | Skały i piaski. Fotografie z siedmiu kontynentów

Aleja Kultur, poziom +1

Andreas Hürlimann to szwajcarski podróżnik, który od ponad 40 lat fotografuje formacje skalne, poszukując unikalnych w swej urodzie miejsc na wszystkich kontynentach naszego globu. Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 60 fotografii, najbardziej charakterystycznych dla twórczości artysty.

- wystawa dostępna: 4.11-12.12.2019, w godzinach otwarcia budynku

 

 

Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. 1956-1970

Wystawa

do 15. grudnia 2019 r.

Galeria Wystaw Czasowych +1, Ciche Kąty

Wystawa, za pomocą różnorodnych elementów graficznych, współczesnych oraz archiwalnych fotografii, magazynów, książek i czasopism, a także makiet i modeli przedstawiać będzie wspomniany w tytule przedział czasowy w rozwoju polskiej architektury na przykładach wybranych realizacji powstałych w Lublinie, wraz z ukazaniem podobnych obiektów z innych miast. Wzbogacona o warsztaty tematyczne, pokazy filmowe i debaty ma za zadanie wzbudzenie wrażliwości i świadomości przestrzennej u odbiorców oraz przekazanie im podstawy wiedzy o zjawiskach zachodzących w architekturze, zarówno 60 lat temu jak i współcześnie.

Wydarzenie organizowane we współpracy z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki.

 

 

Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. 1956-1970

Debata: Ochrona powojennego modernizmu - już czy dopiero?

12.11.2019 | godz. 18:00

Sala Kinowa

Nie tylko wśród badaczy architektury, ale już u coraz szerszego grona społeczeństwa panuje przekonanie o potrzebie ochrony najcenniejszych przykładów powojennej architektury i urbanistyki. Wiele z lubelskich obiektów zasługuje na wpis do rejestru zabytków ze względu na wartość artystyczną i umiejętne wkomponowanie w otoczenie. O tym, w jaki sposób chronić architekturę powojennego modernizmu porozmawiają konserwatorzy zabytków i badacze architektury współczesnej.

- wstęp wolny

 

 

ENGRAMY

Wystawa z okazji XXX-lecia pracy twórczej prof. Krzysztofa Szymanowicza

Wernisaż 15.11.2019 | godz. 16.30

City Project poziom -1

Wystawa prezentuje cykl ,,ENGRAMY”, który został rozpoczęty przez artystę Krzysztofa Szymanowicza w 2010 roku i kontynuowany jest do dnia dzisiejszego. Artysta wkracza w obszary symboli poprzez nakładanie na siebie wielu warstw różnych wielkością matryc z wyciętymi piktogramami. Tematem jego grafik i malarstwa jest wizualny zapis formowania i oddziaływania pamięci na naszą świadomość.

- wystawa dostępna: 15 listopada-1 grudnia 2019, w godz. 10.00-18.00

 

 

Galeria Saska | Tadeusz Żaczek

do 13. stycznia 2020 r.

Ogrodzenie Ogrodu Saskiego

Tadeusz Żaczek to jeden z najwybitniejszych fotografów polskiego prawosławia, który od ponad trzydziestu lat zawodowo zajmuje się fotografią. Czarno-białe fotografie Żaczka rejestrują relacje styku człowiek – religia. Fascynacja rytuałami Wschodu pozwala artyście wydobyć mistyczną atmosferę fotografowanych miejsc.

 

 

 

 

Więcej na www.spotkaniakultur.com

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe