Wydarzenia w CSK 1-8 listopada 2019

  • 30.10.2019, 17:36 (aktualizacja 30.10.2019, 17:43)
  • Redakcja PL
Wydarzenia w CSK 1-8 listopada 2019
Wydarzenia planowane w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w nadchodzącym tygodniu.

Wodecki Twist - Chwytaj Dzień
3.11.2019 | godz. 19.00
Sala Operowa
Muzyczny świat w hołdzie Zbigniewowi Wodeckiemu. Po sukcesie dwóch edycji festiwalu Wodecki Twist Festiwal, Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego zawita z widowiskiem do Lublina. Podczas koncertu wystąpi plejada polskich artystów w pełnym niespodzianek repertuarze, opartym na ulubionych standardach i przebojach z ogromnego i niezwykle różnorodnego repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. 


Sławek Uniatowski. Metamorphosis
4.11.2019 | godz. 19.00
Sala Operowa
Oficjalna premiera debiutanckiej płyty Sławka Uniatowskiego odbyła się w kwietniu 2018 roku. Jest to zbiór 13 kompozycji, do których teksty napisał sam artysta oraz zaproszeni do współpracy: Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz oraz Michał Zabłocki. Kompozycje muzyczne to połączenie jazzu, soulu i popu z lekką dawką rytmów brazylijskich.

 

Kuba Badach – Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny
7.11.2019 | godz. 19.00
Sala Operowa
Płyta Tribute to Andrzej Zaucha ma już 10 lat! Nikt z nas jednak nie zapomniał urzekających interpretacji utworów Andrzeja Zauchy w wykonaniu Kuby Badacha. Płyta wciąż zyskuje nowych odbiorców, a starych przysparza o dreszcze. Podczas koncertu Kuba Badach wykona utwory legendy polskiej sceny muzycznej - Andrzeja Zauchy, w nowych aranżacjach przygotowanych przez siebie oraz Jacka Piskorza.  

 

Romeo i Julia
8.11.2019 „ godz. 12.00, 18.00
Sala Operowa
Współczesna odsłona ponadczasowej historii Williama Szekspira - przy muzyce Sergieja Prokofiewa, z międzynarodową obsadą - gwarantuje wydarzenie najwyższej klasy.
Starcie wielkiej szalonej miłości z destrukcyjną nienawiścią, w spektaklu zostało wzbogacone o wątek różnorodności rasowej. Narzędziem przekazu emocji staje się ciało tancerzy, które w połączeniu z pełną symbolizmu scenografią oddaje całą paletę uczuć szargających bohaterami. Spektakl w wysublimowany sposób zawiera wiele odniesień do współczesnych problemów młodego pokolenia.


KINO CSK

Van Gogh. U bram wieczności, reż. Julian Schnabel
biograficzny, dramat / Francja, Irlandia, Szwajcaria, USA, Wielka Brytania / 2018
2.11 | 3.11 | 4.11 | 8.11 | 9.11 | 10.11.2019 | godz. 19:00
Sala Kinowa
Zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha. Film odkrywa tajemnicę jego zagadkowej śmierci i przedstawia jako człowieka z krwi i kości, pełnego sprzeczności, wspieranego przez ukochanego brata i przyjaciela Paula Gauguina. W doborowej obsadzie znaleźli się Mads Mikkelsen, Emmanuelle Seigner, Oscar Isaac i Rupert Friend. Willem Dafoe w głównej roli stworzył najwybitniejszą kreację w swojej karierze, za co otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Wenecji i nominację do Oscara.
 - bilety w cenie 12 zł / 15 zł

 

 


 WYSTAWY


Andreas Hürlimann | Skały i piaski. Fotografie z siedmiu kontynentów
Wernisaż 4.11.2019  | godz. 18.00 
Aleja Kultur, poziom +1
Andreas Hürlimann to szwajcarski podróżnik, który od ponad 40 lat fotografuje formacje skalne, poszukując unikalnych w swej urodzie miejsc na wszystkich kontynentach naszego globu. Na wystawie zaprezentowanych zostanie ponad 60 fotografii, najbardziej charakterystycznych dla twórczości artysty. 
- wystawa dostępna: 4.11-12.12.2019, w godzinach otwarcia budynku

 

Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. 1956-1970
Wystawa
do 15. grudnia 2019 r.  
Galeria Wystaw Czasowych +1, Ciche Kąty
Wystawa, za pomocą różnorodnych elementów graficznych, współczesnych oraz archiwalnych fotografii, magazynów, książek i czasopism, a także makiet i  modeli przedstawiać będzie wspomniany w tytule przedział czasowy w rozwoju polskiej architektury na przykładach wybranych realizacji powstałych w Lublinie, wraz z ukazaniem podobnych obiektów z innych miast. Wzbogacona o warsztaty tematyczne, pokazy filmowe i debaty ma za zadanie wzbudzenie wrażliwości i świadomości przestrzennej u odbiorców oraz przekazanie im podstawy wiedzy o zjawiskach zachodzących w architekturze, zarówno 60 lat temu jak i współcześnie. 
Wydarzenie organizowane we współpracy z Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki.

 

Tożsamość. 100 lat polskiej architektury. 1956-1970
Warsztaty
05.11.2019 - 28.11.2019 
Mediateka +3
Warsztaty tematyczne. skierowane zarówno do dzieci w różnym przedziale wiekowym, jak i dorosłych. Wykwalifikowani trenerzy poprowadzą zajęcia zarówno dla całych rodzin, jak i grup szkolnych. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą w ciekawy sposób dowiedzieć się więcej na temat architektury naszego miasta.
- liczba miejsc ograniczona

 

Galeria Saska | Tadeusz Żaczek
do 13. stycznia 2020 r.
Ogrodzenie Ogrodu Saskiego
Tadeusz Żaczek to jeden z najwybitniejszych fotografów polskiego prawosławia, który od ponad trzydziestu lat zawodowo zajmuje się fotografią. Czarno-białe fotografie Żaczka rejestrują relacje styku człowiek – religia. Fascynacja rytuałami Wschodu pozwala artyście wydobyć mistyczną atmosferę fotografowanych miejsc. 

 

 

 

 

 

 

 

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe