piątek, 29 marca 2024 10:32

POWRÓT NA ZWYCIĘSKĄ ŚCIEŻKĘ

Koszykarze U!NB AZS UMCS Start II Lublin wyraźnie pokonali na wyjeździe Stal Stalową Wolę 92-62. Wynik spotkania ustawiła już pierwsza kwarta.

Akademicy wyszli na parkiet jako faworyci. Ich rywale w tym sezonie nie wygrali jeszcze ani razu. Z kolei podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego przegrali tylko jedno starcie, po dogrywce. Mecz w Stalowej Woli przez pierwsze pięć minut był bardzo wyrównany. Gospodarze trzymali faworyzowany zespół z Lublina na krótki dystans. Trwała wymiana cios za cios. Na “trójkę” Karola Obarka tym samym odpowiedział Mateusz Łabuda (9-9). Jednak to wszystko, na co było stać gospodarzy w tej odsłonie. Inicjatywę zupełnie przejęli lublinianie. Koncert gry dali Mateusz Wiśniewski i Krzysztof Wąsowicz, którzy nie tylko trafiali, ale i zbierali. Stal natomiast myliła się na potęgę. W efekcie nie zdobyła już choćby oczka i po pierwszej odsłonie AZS prowadził 28-9. To zdecydowanie rzutowało na dalsze boiskowe wydarzenia. Druga odsłona była już zdecydowanie bardziej równa. Ciężar gry po stronie miejscowych wziął na siebie Karol Kindlik, który był nie do powstrzymania. Jednak akademicy cały czas kontrolowali sytuację, zachowując bezpieczny dystans. Do przerwy Lublin wygrywał 48-29.

Minuta gry po przerwie i było już 29-54. AZS nie miał zamiaru odpuszczać. Twarda gra na tablicach sprawiała, że nawet błędy nie powodowały zbytnich konsekwencji. Przewaga Lublina rosła. Po rzucie Kamila Waniewskiego sięgnęła już trzydziestu oczek (46-76). Odpowiedział jednak Jacek Buczek i przed ostatnią odsłoną mieliśmy rezultat 48-76. Czwarta kwarta nie mogła nic już zmienić przy takiej dysproporcji obu zespołów. Dla zawodników trenera Łuszczewskiego wystarczyło ją dograć. Ci jednak nie tylko dograli, ale pokonali w niej Stal 16-14, wygrywając całe spotkanie 92-62. Najwięcej punktów w meczu zdobył Wiśniewski (22). Było to czwarte zwycięstwo akademików w piątym spotkaniu sezonu na drugoligowych parkietach. Aktualnie zajmują pozycję lidera swojej grupy.

ZKS Stal Stalowa Wola ‒ U!NB AZS UMCS Start II Lublin 62-92 (9-28, 20-20, 19-28, 14-16)

U!NB AZS UMCS Start II Lublin: Bartłomiej Nycz (7), Maciej Dobrowolski (3), Mirosław Uniłowski (5), Adam Myśliwiec (9), Krzysztof Wąsowicz (17), Karol Obarek (9), Szymon Jaworski (6), Mateusz Wiśniewski (22), Wojciech Matysek, Kamil Waniewski (14).