Wymiana z krajami spoza UE, czyli tydzień Erasmusa na Politechnice

  • 18.10.2019, 15:08
  • Redakcja PL
Wymiana z krajami spoza UE, czyli tydzień Erasmusa na Politechnice
30 pracowników uczelni z krajów spoza Unii Europejskiej (Algierii, Białorusi, Brazylii, Indonezji, Litwy, Maroka, Portugalii, Panamy oraz Rumunii) przebywać będzie od 21 do 25 października 2019 r. na Politechnice Lubelskiej w ramach programu Erasmus+. Te pięć dni upłynie zagranicznym gościom na wykładach, spotkaniach, prezentacjach oraz zwiedzaniu.

Staff Week to wyjazdy szkoleniowe, które organizowane są przez uczelnie w ramach Programu Erasmus+. Sprzyjają one podnoszeniu kwalifikacji zawodowych, doskonaleniu kompetencji miękkich oraz umiędzynarodowieniu uczelni.

 

Uczestnicy wydarzenia na co dzień pracują jako nauczyciele akademiccy oraz pracownicy biur współpracy międzynarodowej.

 

– Wizyta zagranicznych gości będzie okazją do wymiany akademickich doświadczeń, dzielenia się wiedzą z zakresu internacjonalizacji, wymiany dobrych praktyk, prezentowania macierzystych uczelni, miast i regionów. Zaproszeni nauczyciele akademiccy poprowadzą cykl wykładów – mówi dr Celina Handzel z Biura Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Lubelskiej.

 

W pierwszym dniu wizyty (21.10.2019 r., godz. 9.00, sala 107 Wydziału Mechanicznego) goście spotkają się z władzami uczelni, zaprezentują swoje szkoły oraz będą rozmawiać
o aspektach finansowych wymiany międzynarodowej.

 

W kolejnych dniach zagraniczni goście odwiedzą uczelniane laboratoria i bibliotekę. Zobaczą, jak funkcjonują poszczególne działy Politechniki Lubelskiej. Podczas warsztatów zapoznają się z zasadami wymiany studenckiej i pracowniczej w ramach programu Erasmus+. Będą mieli również okazję zwiedzić najciekawsze miejsca w Lublinie.

 

– Jestem przekonana, że wydarzenie będzie okazją do zawarcia nowych międzynarodowych kontaktów oraz zdobycia doświadczenia, które może zaowocować nowymi pomysłami na rozwój i współpracę z partnerami – podkreśla Celina Handzel.

 

Staff Training Week to jeden z elementów akcji „Mobilność edukacyjna” w programie Erasmus+. Dzięki niemu uczelnie mogą uzyskać dofinansowanie na prowadzenie wymiany pracowników i studentów z krajami spoza Unii Europejskiej.

 

Co roku na Politechnikę Lubelską przyjeżdża ponad 300 studentów na studia oraz blisko 100 nauczycieli akademickich i pracowników administracji uczelni z krajów spoza UE.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe