East Fashion już wkrótce

  • 31.08.2016, 16:21 (aktualizacja 31.08.2016, 18:37)
  • jog
East Fashion już wkrótce Filip Trubalski
Międzynarodowy Festiwal Mody „East Fashion” już za nieco ponad tydzień. Przed Centrum Spotkania Kultur odbyła się dziś konferencja prasowa, podczas której organizatorzy... pokazali nieco szczegółów.

Lubelskie święto mody rozpocznie się w czwartek 8 września. Już o 12:30 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym ruszą pokazy, targi mody oraz wykłady. Kulminacyjnym punktem programu dnia (i całej imprezy) będzie Gala Inauguracyjna, która odbędzie się w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur. Pokazy i targi mody oraz konferencje, warsztaty i wystawy będą trwały do soboty. Na koniec oczywiście after party w klubie House of Sound.

 

Podczas konferencji organizatorzy nie tylko omówili program imprezy – przygotowali dla dziennikarzy także coś na zachętę. Zaprezentowane przez Catwalk Models kreacje Agnieszki Tokarz-Iwanek, Aleksandry Zgubińskiej, Marzeny Efir i Inez Malishewsky (która także osobiście wystąpiła w jednej ze swoich sukni) z pewnością zaostrzyły apetyty.

 

Międzynarodowy Festiwal Mody „East Fashion” to nie tylko prezentacja polskich i zagranicznych projektantów i ich kreacji, ale także Lubelszczyzny – przypomina organizatorka wydarzenia Jolanta M. Kozak, prezes Klastra Designu, Innowacji i Mody oraz Telewizji Niezależnej sp. z o.o. – Na Lubelszczyźnie mamy coraz więcej firm związanych z branżą odzieżową. Coraz więcej jest też szkół – tych, które kształcą na poziomie zawodowym, ale także wyższych. Mamy m.in. Lubelską Szkołę Sztuki i Projektowania, a uczelnie wyższe również przygotowują się do otwarcia nowego kierunku. Ponadto pojawiają się szkoły wizażu i stylizacji... Nie było innej możliwości – musieliśmy w Lublinie stworzyć taki festiwal jak „East Fashion” – wyjaśnia dociekliwym prezes Kozak.

 

Po wrażenia wizualne zapraszamy do galerii poniżej; po więcej szczegółów na temat Międzynarodowego Festiwalu Mody EAST FASHION – na stronę eastfashion.pl.

 

jog
zdjęcia: Filip Trubalski

jog

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe