IDZIE NOWE! POWSTAŁA SEKCJA E-SPORTU. W SOBOTĘ ELIMINACJE!

  • 10.10.2019, 12:33
  • Redakcja PL
IDZIE NOWE! POWSTAŁA SEKCJA E-SPORTU. W SOBOTĘ ELIMINACJE!
AZS UMCS Lublin otwiera się na nowe możliwości. Do grona klasycznych sekcji, które prowadzi klub, dołącza e-sport. Skład zespołu poznamy wkrótce. Turniej eliminacyjny, który wyłoni jednego z jego członków w najbliższą sobotę! O projekcie porozmawialiśmy z Wiceprezesem Zarządu AZS UMCS Lublin, Rafałem Walczykiem

Dlaczego klub zdecydował się stworzyć sekcję e-sportu?

Zdecydowaliśmy się podjąć wyzwanie, jakim jest stworzenie sekcji e-sportowej, bo zauważamy rosnące zainteresowanie sportem elektronicznym. E-AMPy istnieją już ponad 3 lata. Studenci chętnie biorą w nich udział. Dzięki utworzeniu takiej sekcji chcemy łączyć e-sport z promocją sportu w klasycznym wydaniu. To pozwoli nam dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców. W ramach sekcji zapewniamy zawodnikom basen oraz darmową siłownie Fit&Gym AZS. Dbamy, żeby nasi gracze byli aktywni! Właśnie w taki sposób działają profesjonalne sekcje e-sportowe ‒ łączą gaming z różnymi formami aktywności fizycznej. Chcemy być profesjonalni w tym, co robimy!

 

Jeśli chodzi o kwestie organizacyjne, było to skomplikowane przedsięwzięcie?

Na pewno kluczową rolą dla tego przedsięwzięcia było znalezienie odpowiednich osób, które "czują" ten sport i chciałyby się zaangażować społecznie. Nie ukrywam, że pomysł stworzenia sekcji pojawił się już podczas pierwszej edycji E-AMPów, czyli ponad 3 lata temu. Niestety przez ten czas zawsze czegoś brakowało tj. człowieka, sprzętu, pomysłu organizacyjnego itd. W tym roku wszystkie te problemy udało się pokonać. Przede wszystkim pojawił się u nas Krzysztof Lenarczyk znany w świecie e-sportu jako MrCogito ‒ osoba rozpoznawalna w środowisku graczy FIFA i nie tylko. Ponadto w naszym klubie, a dokładniej w biurze, pojawił się Grzegorz Kutrzepa (dotychczas zawodnik sekcji Lekkiej Atletyki), który jak się okazuje z e-sportem ma wiele wspólnego. To dzięki tym dwóm osobom, tak naprawdę udało się ruszyć ten projekt i spróbować stworzyć sekcję akademicką. Dużym plusem jest fakt, że w e-sport zaczął angażować się również AZS Lublin. W ramach prowadzonych przez AZS Lublin projektów Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin, został zakupiony sprzęt do organizacji stacjonarnych turniejów. To ogromne wsparcie, dzięki któremu mamy możliwość współzawodnictwa na poziomie Lubelszczyzny oraz organizacji lokalnych turniejów. 

 

Jakie stawiasz cele przed tym projektem?

Na najbliższy rok akademicki postawiliśmy sobie kilka kluczowych celów. Najważniejszym jest promocja tej dyscypliny sportu w środowisku akademickim oraz wśród uczniów szkół średnich. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest organizacja turnieju eliminacyjnego, którego zwycięzca dołączy do naszej drużyny. Te zmagania już w sobotę (12 października) o godzinie 10:30 w instytucie Informatyki UMCS. Ponadto oczywiście kluczową imprezą są E-AMPY. W nich chcemy po raz pierwszy sprawdzić swoje umiejętności na poziomie krajowym jako oficjalna sekcja. W planach jest również organizacja turnieju o Puchar Rektora UMCS w ramach Drzwi Otwartych UMCS w marcu 2020 roku. To kolejna forma promocji e-sportu, co mamy nadzieję zaowocuje tym, że nasza sekcja w przyszłym roku akademickim będzie jeszcze silniejsza.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe