Nabór wniosków o stypendia Miasta Lublin na realizację projektów kulturalnych.

  • 08.10.2019, 15:39
  • Redakcja PL
Nabór wniosków o stypendia Miasta Lublin na realizację projektów kulturalnych.
Do 31 października trwa nabór wniosków o stypendia Miasta Lublin na realizację projektów z zakresu twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury w 2020 r.

Stypendium może być przyznane osobie pełnoletniej, która mieszka, pracuje lub uczy się w placówce edukacyjnej na terenie Lublina lub przedmiot jej projektu stypendialnego jest związany z Lublinem. Na realizację projektu można otrzymać grant w wysokości od 2 000 zł do 10 000 zł brutto. Stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury przyznawane są od 2013 r. Wśród stypendystów są uznani lubelscy twórcy, wybitni artyści, ale również debiutanci.

 

Projekt stypendialny z zakresu twórczości artystycznej może być realizowany w szczególności w takich dziedzinach sztuki jak:

1) film,
2) literatura,
3) muzyka,
4) sztuki wizualne, w tym m.in.: malarstwo, rzeźba, grafika, rysunek, fotografia, multimedia, instalacja, intermedia,
5) taniec,
6) teatr.

 

Projekt stypendialny z zakresu upowszechniania kultury może być realizowany w szczególności w zakresie:

1) animacji kultury,

2) organizacji wydarzeń kulturalnych,
3) edukacji kulturalnej i artystycznej,
4) wydawnictw kulturalnych,
5) zarządzania kulturą,
6) badań nad kulturą.

 

Dopuszcza się realizację projektów stypendialnych łączących twórczość artystyczną z działaniami z zakresu upowszechniania kultury.

 

Do wniosku o stypendium należy dołączyć:

  1. Co najmniej jedną, oryginalną i aktualną (tj. dotycząca konkretnego projektu) rekomendację od osoby zajmującej się twórczością artystyczną lub upowszechnianiem kultury;
  2. Własnoręcznie podpisany życiorys zawierający opis dorobku twórczego wnioskodawcy lub jego działalności w zakresie upowszechniania kultury;
  3. Dokumentację potwierdzającą dorobek twórczy wnioskodawcy lub jego działalność w zakresie upowszechniania kultury.

Regulamin przyznawania stypendium oraz wszystkie potrzebne informacje dostępne są na stronie: stypendia.kultura.lublin.eu.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe