piątek, 29 marca 2024 02:06

EFEKTOWNY POCZĄTEK ROZGRYWEK KOSZYKARZY

Zawodnicy AZS UMCS Start II Lublin pokonali na wyjeździe Sokół Ostrów Mazowiecką 87-56. Najskuteczniejszy na parkiecie był wracający do zespołu Adam Myśliwiec (23). Spotkanie rozegrano w ramach 1. kolejki rozgrywek 2. Ligi Koszykówki Mężczyzn (Grupa B).

Wynik meczu otworzył Mateusz Wiśniewski (0-2). Akademicy poszli za ciosem. Po trzech minutach gry, gdy znowu trafił Wiśniewski ‒ tym razem “za trzy”, lublinianie prowadzili 10-2. Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego kontrolowali grę. Dobrze spisywał się Krzysztof Wąsowicz, który regularnie punktował. Gospodarze natomiast mieli kłopot ze skutecznością. Po pierwszej kwarcie AZS wygrywał 22-15. Druga zaczęła się od udanych prób Mateusza Wiśniewskiego i Szymona Jaworskiego (15-26). Potem błyszczał Adam Myśliwiec. Lublin coraz bardziej odskakiwał rywalom. Ci starali się trzymać kontakt, głównie za sprawą Aleksandra Szczerbatiuka i Pawła Łapińskiego. Nie mogli jednak dotrzymać kroku. Wynik drugiej kwarty ustalił Karol Obarek, który obok Myśliwca był najlepszym strzelcem AZS-u. Do przerwy Lublin wygrywał 47-29.

Po zmianie stron wiele się nie zmieniło. Nadal rosła przewaga gości. Po “trójce” Obarka na tablicy widniał rezultat 34-60. Ta kwarta było popisem jego umiejętności. Wtórował mu Myśliwiec. W dużej mierze dzięki nim po trzech odsłonach było 41-74. Stało się jasne, że takiej przewagi nie da się stracić. Co prawda ostatnia część była lepsza dla Sokoła, ale nie miało to żadnego wpływu na końcowy wynik. AZS wygrał na inaugurację sezonu 87-56

Sokół Ostrów Mazowiecka ‒ AZS UMCS Start II Lublin 56-87 (15-22, 14-25, 12-27, 15-13)

AZS UMCS Start II Lublin: Bartłomiej Nycz (5), Maciej Dobrowolski (3), Mirosław Uniłowski, Adam Myśliwiec (23), Wojciech Kosiuk, Krzysztof Wąsowicz (10), Karol Obarek (20), Szymon Jaworski (7), Mateusz Wiśniewski (13), Wojciech Matysek, Tymoteusz Pszczoła (6).