Pożegnanie plenerowego sezonu kulturalnego w Lublinie, 28-29 września

  • 27.09.2019, 10:31
  • Redakcja PL
Pożegnanie plenerowego sezonu kulturalnego w Lublinie, 28-29 września
Sezon plenerowy obfitował w wiele wydarzeń w przestrzeni miasta. Na zakończenie lata Centrum Kultury w Lublinie wspólnie z Miastem Lublin przygotowało szereg atrakcji na świeżym powietrzu. W ostatni weekend września (28-29 września) zapraszamy mieszkańców do wspólnego pożegnania plenerowego sezonu kulturalnego w Lublinie.

W sobotę wieczorem 28 września, w Muszli Koncertowej zobaczymy wielkie ogniowe widowisko „Fire Party”, podczas którego na widzów czekają pokazy płonących lin, pochodni, drabin, kijów do żonglowania oraz rozgrzanych poi. W niedzielę 29 września zapraszamy najmłodszych na Plac Litewski, dla których w ramach Festiwalu Dzieci przygotowano m.in. gry, warsztaty edukacyjne i tradycyjne zabawy. Przed Ratuszem będzie można wziąć udział w Matejko Photo Challenge - wcielić się w postać z obrazu Jana Matejki Unia Lubelska i zrobić wspólne zdjęcie z grupą Poławiacze Pereł Improv Teatr. Niedzielne popołudnie na Placu Litewskim będzie również okazją do zapoznania się z bogatą ofertą projektów zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zapraszamy na Piknik Obywatelski, by zapoznać się z tegorocznymi projektami Budżetu Obywatelskiego.


Szczegółowy program wydarzeń:

 

28 września, sobota

  • Fire Party | Muszla Koncertowa I godz. 20:00 Hipnotyzujące show i ognista impreza w jednym. Na scenie wystąpi blisko 20 artystów. Fundacja Sztukmistrze, Synergy Art oraz Teatr Ognia Infernal przy muzyce lubelskiego DJ-a zaprezentują dynamiczne fireshow pełne profesjonalnych trików ogniowych, humoru i interakcji na linii artysta-artysta oraz artysta-publiczność. Na widzów czekają płonące liny, pochodnie, drabiny, kije do żonglowania oraz rozgrzane poi.

29 września, niedziela

  • Festiwal Dzieci | Plac Litewski | godz. 12:00-17:00 Na placu Litewskim najmłodsi wezmą udział w różnego rodzaju animacjach i grach integracyjnych, pojawi się także mini plac zabaw oraz dmuchane zjeżdżalnie i zamki. Nie zabraknie konkursów na wesoło, wyzwań fizycznych czy zawodów drużynowych. W programie również warsztaty dla całych rodzin m.in. wspólne tworzenie wiatraków, malowanie twarzy, warsztaty sitodruku na torbach. Na wszystkich będzie również czekała kolorowa wata cukrowa.
  • Matejko Photo Challenge | plac Łokietka, przed Ratuszem | godz. 12:00-17:00 W tym roku świętujemy 450-lecie Unii Lubelskiej – rocznicę zawarcia wielkiego dzieła naszych przodków, które dało początek potężnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów Polski i Litwy.  Każdy wraz z rodziną i przyjaciółmi, korzystając z rekwizytów i kostiumów, będzie mógł się wcielić w jedną z postaci z obrazu Jana Matejki Unia Lubelska. Zabawę poprowadzą Poławiacze Pereł Improv Teatr.
  • Piknik Obywatelski | Plac Litewski | godz. 12:00-15:00 Na terenach zielonych obok Wydziału Politologii UMCS zorganizowana zostanie przyjemna przestrzeń obywatelska z leżakami i animacjami dla dzieci. To świetna okazja, aby zapoznać się z koncepcjami tegorocznych projektów zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego, dopytać o szczegóły, przekonać do któregoś z projektów lub pogratulować dobrego pomysłu. Zapraszamy osoby tworzące projekty, osoby zainteresowane i rozważające głosowanie na tegoroczne projekty, wszystkich mieszkańców Lublina bez względu na wiek, dla każdego znajdzie się coś przyjemnego.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Lublin oraz Centrum Kultury w Lublinie.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe