Katowice: uroczystość z okazji Dnia Energetyka. Marszałek Sejmu: “Pracujecie na rzecz dobra wspólnego"

  • 20.09.2019, 12:43
  • Redakcja PL
Katowice: uroczystość z okazji Dnia Energetyka. Marszałek Sejmu: “Pracujecie na rzecz dobra wspólnego"
W czwartek 18 września Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wzięła udział w uroczystości z okazji Dnia Energetyka Grupy Tauron. W wydarzeniu, które odbyło się w katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, uczestniczyli też m.in. minister Energii Krzysztof Tchórzewski, przedstawiciele Prezydenta RP, parlamentarzyści i samorządowcy.

- Zawsze na początku i na końcu jest człowiek. Energetycy działają na rzecz innych, pełnią swoją misję na rzecz dobra wspólnego. Dziękujemy wam za tę pracę - powiedziała marszałek Sejmu zwracając się do uczestników wydarzenia. Elżbieta Witek mówiła o stojących przed sektorem energetycznym wyzwaniach związanych z polityką klimatyczną, bezpieczeństwem energetycznym i zieloną energią. Zwróciła też uwagę, że kwestia energetyki jest często przedmiotem zainteresowania w Sejmie.

Minister Energii Krzysztof Tchórzewski mówił o wieloletnich perspektywach rozwoju polskiego rynku energii oraz o współpracy z Komisją Europejską w tym obszarze. Prezes Grupy Tauron Filip Grzegorczyk podsumował ostatnie lata działalności Grupy, podkreślając m.in. wagę społecznej odpowiedzialności.

Listy do uczestników wydarzenia skierowali m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Wiadomość od prezydenta odczytała doradca, Agnieszka Lenartowicz-Łysik. Andrzej Duda podkreślił, że wysiłek polskich energetyków jest jednym z fundamentów wszystkich dziedzin życia naszego kraju. Przesłanie od Prezesa Rady Ministrów odczytał senator Bronisław Korfanty. Premier zaznaczył w korespondencji, że na Śląsku, pielęgnującym etos ciężkiej pracy, nie trzeba przypominać o znaczeniu sektora energetycznego, a praca energetyków daje Polakom poczucie bezpieczeństwa.

Po wystąpieniach odbyła się ceremonia wręczenia pracownikom sektora energetycznego odznaczeń za wieloletnią pracę.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe