Koncert na zakończenie XVI Lubelskiego Festiwalu Nauki

  • 19.09.2019, 14:48
  • Redakcja PL
Koncert na zakończenie XVI Lubelskiego Festiwalu Nauki
Piątek 20 września to ostatni dzień XVI Lubelskiego Festiwalu Nauki. Siedmiodniowe święto nauki zakończy się oficjalną galą w Teatrze Muzycznym o godz. 19.00.

Główny punktem uroczystości będzie koncert Will Todd „Mass in Blue” w wykonaniu Akademickiego Chóru Politechniki Lubelskiej pod batutą prof. Elżbiety Krzemińskiej.

Na scenie wystąpią również: Daria Łahocka – sopran, Piotr Selim – fortepian, Piotr Kamienobrodzki – saksofon, Michał Kowalczyk – kontrabas, Marek Fedor – perkusja.

„Mass in Blue” został zamówiony w 2003 roku przez chór Hertfordshire i napisany dla żony Willa Todda sopranistki Bethany Halliday. Od tego czasu utrwalił się w repertuarze chóralnym. „Mass in Blue” to dynamiczna, podnosząca na duchu i bardzo popularna oprawa jazzowa mszy łacińskiej. 

prezentacje festiwalowe

W piątek Politechnika Lubelska zaprasza na ostatnie projekty festiwalowe.

"Matematyka na wesoło" to propozycja dla uczniów szkół podstawowych. Podczas warsztatów, prowadzonych przez studentów matematyki, dzieci w dowcipny sposób rozwiązywać będą zagadki pokazujące ciekawostki ze świata matematyki. Świetna propozycja dla lubiących logiczne i kreatywne myślenie.

Jakie cechy powinny posiadać zabawki, aby były bezpieczne dla dzieci? Na to pytanie odpowiedzą naukowcy z Wydziału Mechanicznego, prezentując zabawki wykonane
z polimerów. Celem projektu jest stworzenie świadomości pojęcia bezpieczeństwa i jakości zabawek dla dzieci.

Na Wydziale Budownictwa i Architektury odbędzie się pokaz niszczenia trzech różnych materiałów stosowanych w budownictwie, które różnią się wytrzymałością: gazobeton, zaprawa cementowa i beton.

Prof. Marek Kosmulski z Wydziału Elektrotechniki i Informatyki zaprasza na wykład dotyczący historii produkcji sera w Polsce w latach 1948-2019. Profesor jest autorem „Atlasu serów polskich”.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe