W poniedziałek (23 września) rozpoczyna się głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Od 23 września do 10 października mieszkańcy Lublina mogą wybrać 2 projekty dzielnicowe i 2 ogólnomiejskie. Do rozdysponowania jest 15 mln zł. Wyboru dokonamy spośród 149 projektów: 86 dzielnicowy

  • 19.09.2019, 14:43
  • Redakcja PL
 W poniedziałek (23 września) rozpoczyna się głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Od 23 września do 10 października mieszkańcy Lublina mogą wybrać 2 projekty dzielnicowe i 2 ogólnomiejskie. Do rozdysponowania jest 15 mln zł. Wyboru dokonamy spośród 149 projektów: 86 dzielnicowy
– Głosowanie w Budżecie Obywatelskim to święto partycypacji. Mieszkańcy Lublina mają ponad dwa tygodnie na podjęcie decyzji, na jaki projekt oddadzą swój głos. Cieszę się, że wspólnie wypracowaliśmy zasady gwarantujące dla każdej z dzielnic miasta 300 tys. zł. Teraz już tylko od aktywności mieszkańców zależy, co zmieni się w ich najbliższej okolicy – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Głosowanie w formie papierowej
Podobnie jak w roku ubiegłym, głosując w wersji papierowej wymagane jest osobiste dostarczenie swojego głosu do punktu głosowania. Kartę do głosowania powinna być przekazana pracownikom Biura Obsługi Mieszkańców, filii Miejskiej Biblioteki Publicznej lub punktu mobilnego. Te ostatnie znajdują się w dzielnicach, w których nie ma zlokalizowanych BOM-ów ani bibliotek. Pełna lista punktów znajduje się na www.lublin.eu.

Głosowanie w formie elektronicznej
Aby oddać głos w formie elektronicznej należy wejść na stronę www.obywatelski.lublin.eu, zarejestrować się, zalogować, a następnie oddać swoje głosy. W przypadku osób poniżej 18. roku życia konieczna jest zgoda rodzica/opiekuna prawnego. Aby ją wyrazić rodzic/opiekun prawny musi wprowadzić swoje imię, nazwisko, numer telefonu oraz „kliknąć” oświadczenie dotyczące jego zgody na głosowanie przez osobę poniżej 18 r.ż., a także zgody dotyczące danych osobowych.


Dopisanie do listy
Głosować na projekty mogą osoby zameldowane w Lublinie, dopisane do spisu wyborców lub dopisane do listy mieszkańców głosujących w Budżecie Obywatelskim. Aby dopisać się do tej ostatniej listy, należy wypełnić specjalny formularz on-line na stronie www.obywatelski.lublin.eu, wydrukować go, podpisać i dostarczyć do Biura Partycypacji Społecznej przy ul. Bernardyńskiej 3, pok. 107 do piątku 20 września do godziny 15.30. W trakcie głosowania dopisać się będzie można już tylko osobiście, bezpośrednio w punkcie do głosowania. Takie osoby będą głosowały w formie papierowej, oświadczając jednocześnie, że mieszkają w Lublinie.


Głosowanie osób niepełnoletnich
Głosować mogą wszyscy mieszkańcy Lublina – niezależnie od wieku. Osoby niepełnoletnie będą głosowały za zgodą rodziców/opiekunów prawnych. W przypadku głosowania tradycyjnego, należy ze sobą przynieść do punktu głosowania podpisaną przez rodzica wraz z dokumentem tożsamości (np. legitymacją szkolną) lub wraz z nim wypełnić kartę na miejscu. Aby oddać głos w formie elektronicznej należy wejść na stronę www.obywatelski.lublin.eu, zarejestrować się, zalogować a następnie oddać swoje głosy. W przypadku osób poniżej 18. roku życia konieczna jest zgoda rodzica. Aby ją wyrazić, rodzić musi wprowadzić swoje imię i nazwisko oraz „kliknąć” oświadczenie dotyczące jego zgody na głosowanie przez osobę poniżej 18 r.ż.


Piknik Obywatelski

W pierwszy dzień głosowania, w poniedziałek 23 września, zapraszamy mieszkańców do udziału w Pikniku Obywatelskim. Między godz. 15.00 a 17.00 na terenach zielonych obok Wydziału Politologii UMCS zostanie zorganizowana przyjemna przestrzeń obywatelska, z miejscem na wypoczynek, animacjami dla dzieci, możliwością porozmawiania z autorami projektów oraz zagłosowania.

Głosowanie potrwa od 23 września do 10 października 2019 roku.

 

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe