Pomogą w leczeniu przewlekłego bólu i stresu!

  • 12.09.2019, 12:22 (aktualizacja 12.09.2019, 12:31)
  • Redakcja PL
Pomogą w leczeniu przewlekłego bólu i stresu!
Już w najbliższą sobotę, 14 września, mieszkańcy Lublina będą mogli skorzystać z bezpłatnych wykładów i warsztatów organizowanych w ramach projektu „Żyj bez stresu, żyj bez bólu – Uniwersytecki Program Edukacyjny”. To wyjątkowa inicjatywa konsolidująca społeczność lokalną wokół problematyki przewlekłego bólu i stresu, propagująca wzorce zachowań prowadzące do poprawy jakości życia. Wydarzenia będą realizowane cyklicznie w latach 2019-2021.

„Żyj bez stresu, żyj bez bólu - Uniwersytecki Program Edukacyjny” to projekt realizowany przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie we współpracy z partnerami: ośrodkiem Terpa sp. z o.o. oraz Stowarzyszeniem Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych. 14 września, w godzinach 9-16, każdy będzie mógł wziąć udział w darmowych wykładach pt. „Ból w życiu człowieka”. Wykład obędzie się na Uniwersytecie Medycznym (Al. Racławickie 1, sala 302). Kolejne wydarzenia czekające na mieszkańców Lubelszczyzny to: warsztaty z zakresu radzenia sobie ze stresem, warsztaty rozwoju osobistego oraz kobiece kawiarenki, które będą odbywały się na terenie kilku miast w województwie.

 

- Intencją naszych działań jest pomoc osobom żyjącym w przewlekłym stresie, który powoduje dolegliwości bólowe. Blisko 30% Polaków cierpi z powodu przewlekłego bólu. Najczęściej możemy spotkać się z bólem głowy, brzucha, pleców, kręgosłupa. Przewlekły stres może także nasilać dolegliwości bólowe towarzyszące różnym schorzeniom na przykład dermatologicznym czy ginekologicznym jak wulwodynii, której kompleksową terapię prowadzimy w Ośrodku Terpa jako jedyni w Polsce. Doświadczanie przewlekłego bólu obniża jakość życia, co z kolei wpływa na nasz gorszy nastrój, może powodować depresję czy wzmagać lęk. Podczas warsztatów chcemy nauczyć uczestników, sposobów radzenia sobie ze stresem i bólem poprzez zastosowanie naukowych i rzetelnych technik relaksacyjnych. Będą to metody redukcji stresu, które każdy z nas może samodzielnie zastosować w domu – mówi dr n. med. Agnieszka Mazurkiewicz, psycholog w Ośrodku Terpa. W Projekcie poprowadzi warsztaty z uczestnikami, wykorzystując terapię Biofeedback i tDCS.

 

 

Warsztaty Radzenie sobie ze stresem sposobem na uniknięcie przewlekłego bólu trwają jeden dzień. Odbywają się w czteroosobowych grupach w Ośrodku Terpa przy ul. Pogodnej 34 w Lublinie. Składają się z części teoretycznej i praktycznej. Podczas części praktycznej demonstrowane będą najnowsze możliwości redukcji stresu, takie jak trening Biofeedback
i tDCS oraz treningi autogenny i progresywny. Uczestnicy będą mieli okazję omówić swój udział w projekcie na indywidualnym spotkaniu z psychologiem. Ponadto każdy
z uczestników otrzyma materiały dotyczące realizowanych treści oraz certyfikaty ukończenia warsztatów.

 

- Na naszej stronie internetowej: www.zyjbezbolu.umlub.pl mogą znaleźć Państwo wszystkie informacje o projekcie, artykuły oraz porady dotyczące radzenia sobie ze stresem
– informuje Hanna Kulpa, koordynator projektu ze strony Uniwersytetu Medycznego.

 

Również Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych zaprasza kobiety oraz mężczyzn, którzy zmagają się z przewlekłym stresem, na warsztaty rozwoju osobistego. 5-dniowe warsztaty rozwoju osobistego skierowane są do kobiet narażonych na ciągły stres oraz mężczyzn bliskich kobietom, którzy są zaangażowani w problem stresu i bólu u partnerki. 

 

- Uczestnictwo w organizowanych przez nas warsztatach pozwoli na pokonanie nieśmiałości, obniżenie poczucia lęku, skuteczne radzenie sobie z przekonaniami, które blokują osoby cierpiące. Nasi uczestnicy będą potrafili kontrolować swoje reakcje na stres oraz planować zmiany bez poczucia lęku – mówi Dorota Ozimek, koordynator ze strony FLOP - Dla wszystkich którzy chcieliby w nieformalnych warunkach porozmawiać i dowiedzieć się więcej na temat radzenia sobie ze stresem przygotowaliśmy też kobiece kawiarenki, które będą odbywały się na terenie kilku miast w województwie lubelskim.

 

W projekcie może wziąć udział blisko 700 mieszkańców Lubelszczyzny. Wszelkie działania skierowane do uczestników są całkowicie bezpłatne, ponieważ program współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój. Harmonogram planowanych wydarzeń znajduje się na stronie: www.zyjbezbolu.umlub.pl. Wszelkie aktualności dotyczące projektu mogą znaleźć Państwo również na www.fb.com/zyjbezbulu.umlub.pl

.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe