Forum Inżynierii Ekologicznej. Naukowcy z całego świata spotykają się w Kazimierzu

  • 06.09.2019, 14:00
  • Redakcja PL
Forum Inżynierii Ekologicznej. Naukowcy z całego świata spotykają się w Kazimierzu
Od 9 do 11 września 2019 r. w Kazimierzu Dolnym ponad 180 naukowców z całego świata dzielić się będzie wynikami swoich badań podczas konferencji poświęconej praktycznym i teoretycznym problemom inżynierii ekologicznej. Otwarcie obrad nastąpi 9.09.2019 r. o godz. 15.00 w hotelu Król Kazimierz.

Głównym organizatorem „Forum Inżynierii Ekologicznej” jest Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Inżynierii Ekologicznej, we współpracy z Wydziałem Inżynierii Środowiska Politechniki Lubelskiej, Wydziałem Inżynierii Produkcji Uniwersytetu Przyrodniczego
w Lublinie, Polską Akademią Nauk w Lublinie oraz Lubelskim Towarzystwem Naukowym.

Konferencja organizowana jest cyklicznie od 1996 r. Stanowi platformę do prezentacji najnowszych wyników prac naukowych i osiągnięć wdrożeniowych, uzyskanych w różnych ośrodkach naukowych na świecie, na rzecz szeroko rozumianej ochrony środowiska.

Inżynieria środowiska pojawiła się jako oddzielna dyscyplina w połowie lat 30. XX wieku jako odpowiedź na wzrost degradacji środowiska spowodowaną przez działalność człowieka. Zakłada ona efektywne wykorzystanie pracy ludzkiej, kapitałów, surowców i zasobów glebowych, przy minimalizacji wytwarzania szkodliwych dla środowiska zanieczyszczeń.

Tematyka konferencji obejmuje kwestie związane z zanieczyszczeniem środowiska, czyli powietrza, gleby i wody oraz jego odtwarzaniem i ochroną. Nie zabraknie zagadnień dotyczących technologii oczyszczania ścieków oraz zagospodarowania odpadów przemysłowych i komunalnych. Rozmawiać będziemy również o odnawialnych źródłach energii oraz technologiach energooszczędnych – mówi przewodniczący komitetu organizacyjnego konferencji prof. Gabriel Borowski z Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Lubelskiej.

 

Naukowcy podejmą się oceny ryzyka zdrowotnego związanego z zanieczyszczeniem powietrza w wybranych uzdrowiskach w Polsce. Odpowiedzą na pytania: Czy nanosrebro jest skutecznym środkiem grzybobójczym? Co to jest biologizacja? Czy wody z jezior kamieniołomowych mogą być wykorzystane do nawadniania? Podzielą się wynikami badań na temat wpływu mostów na proces zmętnienia wody na przykładzie dużych rzek nizinnych, czy zastosowania geowłóknin z odpadów włókienniczych oraz włókien wełny do ochrony skarp przed erozją powierzchni skarp i brzegów strumieni. 
Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe