PUIG o granicy polsko-ukraińskiej

  • 19.08.2016, 12:00 (aktualizacja 19.08.2016, 12:22)
  • Admin Admin
PUIG o granicy polsko-ukraińskiej www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl
Kwestie wizowe, przepustowość przejścia granicznego, czas oczekiwania na przekroczenie granicy polsko-ukraińskiej – obecny stan, sposoby uregulowania i optymalizacja tych zagadnień to wyzwanie zarówno dla Polski jak i dla Ukrainy.

Będzie im poświęcone sympozjum pt. „Problematyka ruchu osobowego pomiędzy Polską a Ukrainą”, organizowane przez Polsko-Ukraińską Izbę Gospodarczą. Jego uczestnicy będą dyskutować na temat ruchu osobowego pomiędzy Polską a Ukrainą, z uwzględnieniem polityki wizowej, realizowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP za pośrednictwem polskich konsulatów w Ukrainie. Podejmą też tematykę przejść granicznych w aspekcie funkcjonowania służb granicznych ze szczególnym uwzględnieniem wprowadzania nowych procedur i zwiększenia płynności ruchu przekraczania granicy.

 

W sympozjum wezmą udział eksperci MSZ, MSWiA, Straży Granicznej,Izb Celnych oraz Służby Konsularnej RP na terytorium Ukrainy.

 

Sympozjum odbędzie się 29 sierpnia 2016 r. w gmachu Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie przy ul. Trębackiej 4 w sali nr 30/31. Zgłoszenia do udziału przyjmowane będą do 25 sierpnia 2016 r. do godziny 14:00. Formularz rejestracyjny dostępny jest pod tym linkiem.

 

 

Na zdjęciu: podczas Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa (11-15 sierpnia 2016) funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej dokonali odprawy rekordowej liczby prawie 50 tys. osób poza czynnym przejściem granicznym w rejonie znaku granicznego nr 1055, w miejscowości Zbereże; fot.: www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe