Serdecznie zapraszam do udziału w rozpoczęciu ostatniego wakacyjnego kursu Szkoły Języka i Kultury Polskiej KUL.

  • 07.08.2019, 15:14
  • Redakcja PL
Serdecznie zapraszam do udziału w rozpoczęciu ostatniego wakacyjnego kursu Szkoły Języka i Kultury Polskiej KUL.
Blisko 60 cudzoziemców z całego świata będzie doskonalić znajomość naszego języka podczas ostatniego wakacyjnego kursu Szkoły Języka i Kultury Polskiej KUL. Kurs, obejmujący obok zajęć z języka wykłady z kultury polskiej, literatury polskiej czy historii Polski, jest przeznaczony dla stypendystów Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA), którzy mieli już styczność z językiem polskim. Jego uczestnicy pochodzą nie tylko z wielu krajów Europy, ale również z Brazylii, Chin, Indii, Japonii czy Maroka. Rozpoczęcie zajęć odbędzie się 9 sierpnia 2019 r. (piątek) o godzinie 9:00 w sali CTW-114.

Uczestniczący w 3-tygodniowym cyklu zajęć stypendyści NAWY będą uczestnikami ostatniego kursu podczas 46. edycji zajęć Szkoły Letniej Języka i Kultury Polskiej. Łącznie z wakacyjnej oferty Szkoły skorzystało w tym roku ponad 170 osób z 40 krajów. Przygotowano dla nich bogaty program obejmujący obok nauki języka i wykładów z kultury i historii Polski także poznawanie naszego kraju (zwiedzanie Lublina, ale również Kozłówki, Sandomierza czy Warszawy). Nie zabrakło w nim wydarzeń kulturalnych, jak koncerty czy warsztaty tańca oraz dodatkowych atrakcji w postaci gry miejskiej czy konkursu wymowy.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe