piątek, 19 kwietnia 2024 04:28

Drugi dzień Golden Bear. Znowu błyszczała Georges!

Impreza pływacka w Chorwacji za nami. Po sobotnich 7 medalach zawodników AZS UMCS Lublin, przyszedł czas na kolejne 4 w niedzielę. Łącznie zielono-biali stawali na podium bałkańskich zawodów 11 razy.

Ponownie formą imponowała Daniela Georges. Do złota i brązu z pierwszego dnia, dołożyła kolejne dwa krążki z takich samych kruszców! Na najwyższym stopniu podium stanęła w wyścigu na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Można powiedzieć, że zdominowała stawkę. Wynik jaki uzyskała, jest jej nową życiówką (57.09 sekundy). Jako jedyna wśród startujących złamała barierę 58 sekund. Jako czwarta do mety dopłynęła inna zawodniczka z Lublina ‒ Ewa Osiniak. Daniela Georges dołożyła brąz na 50 metrów motylkiem. Co warte podkreślenia, był to jej drugi start w karierze na tym dystansie. Okrasiła go rekordem życiowym (28 sekund). Najlepsza w tej konkurencji okazała się Anna Dowgiert (27.02 sekundy).

Drugi medal w Zagrzebiu wywalczył Kacper Klich. Tym razem zdobył srebro w zmaganiach 200-metrowców stylem dowolnym. Jego czas to 1:53.68 sekundy. Również swoje drugie podium w Chorwacji zapisał na koncie Marcin Stolarski. Zakończył rywalizację na 100 metrów klasykiem na 3. miejscu. Do srebra zabrakło zaledwie 0.02 sekundy.