Festiwal Dwojga Narodów

  • 05.07.2019, 11:31
  • Redakcja PL
Festiwal Dwojga Narodów
W piątek (5 lipca), o godz. 16:00 spod Ratusza w kierunku Placu Litewskiego wyruszy barwny korowód tańców narodowych z Polski i Litwy, który rozpocznie Festiwal Dwojga Narodów, odbywający się w ramach obchodów jubileuszu 450-lecia Unii Lubelskiej.

W dniach 5-7 lipca Lublin stanie się miejscem folkowych spotkań zespołów z Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy. Podczas trzech dni festiwalowych w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego od godziny 18:00 odbywać się będą koncerty festiwalowe. Wystąpią: Orkiestra Dęta „TRIMITAS”, Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Wileńskiego, Zespół Folklorystyczny „Veselka” (Ukraina), Zespół Folklorystyczny „Radość” (Białoruś), Helicopters Brass Orchestra - Świdnik oraz Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej.

 

5 i 6 lipca od godz. 20:00 Plac Litewski zamieni się w międzynarodową scenę taneczną. W piątek zaplanowano wieczór z muzyką starego Lwowa w wykonaniu Kapeli „Lwowska Fala", natomiast w sobotę o tej samej porze usłyszymy brzmienia litewskie, białoruskie i ukraińskie. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

 

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe