Carnaval Sztukmistrzów rozpoczął się na lubelskich podwórkach

  • 25.07.2016, 15:18 (aktualizacja 01.08.2016 15:00)
  • Admin Admin
Carnaval Sztukmistrzów rozpoczął się na lubelskich podwórkach UM Lublin
Już w najbliższy czwartek ulice Lublina po raz siódmy opanują linoskoczkowie, kuglarze i artyści cyrku. Zanim jednak na dobre rozpocznie się Carnaval Sztukmistrzów (28-31 lipca), do dzielnic miasta ruszyła forpoczta festiwalu – Cyrk Podwórkowy.

Doborowi buskerzy odwiedzą osiem dzielnic Lublina, by w bezpośrednim kontakcie z publicznością zaprezentują specjalnie na tę okazję przygotowany program. Wystąpią: Pan Ząbek – iluzjonista i showman, Bill Bombadill – żongler i bi-bokser, kobieta – guma Sara Skrajna (zwana również Klopatrą) oraz Shao – „postać o wielu twarzach, sprawia że grawitacja nie istnieje”.

 

Cyrk Podwórkowy rozpoczął swoją trasę w niedzielę na Sławinie, a w kolejnych dniach rozweselającej ekipy można spodziewać się
25 lipca (w poniedziałek):
o godz. 17:30 w Zemborzycach (boisko Zespołu Szkół nr 8, ul. Krężnicka 156)
o godz 19:30 na Bronowicach (Park Bronowice, plac przy rogu ulic Fabrycznej i Bronowickiej)
26 lipca (wtorek):
godz. 17:30 – Czuby Południowe (Trawnik przy DDK Czuby Południowe, ul. Wyżynna 16)
godz. 19:30 – Rury (boisko przy placu zabaw „Z Rakietą”, ul. Wallenroda 13)
27 lipca (środa):
godz. 17:30 – Kośminek (skwer przy ul. Długiej 34)
godz. 19:30 – Za Cukrownią (podwórzec Punktu Kultury, ul. 1 Maja 35).

 

Dzięki swojej niepowtarzalnej formule Carnaval Sztukmistrzów od początku stał się wizytówką naszego miasta. Jak zapewniają organizatorzy, tegoroczna, siódma już edycja, zaskoczy odświeżoną listą lokalizacji, eksponującą kolejne piękne, sekretne miejsca Lublina oraz da mieszkańcom miasta wiele nowych możliwości włączenia się w tworzenie programu artystycznego festiwalu.

 

Nowe lokalizacje wydarzeń to Plac Rybny, ulica Olejna, dziedziniec zamkowy, wirydarz Klasztoru O.O. Dominkanów, plac przed Teatrem im. H.CH. Andersena. Miasto odmienią nie tylko iluminację świetlne, które pojawią się m.in. na Rynku Starego Miasta. Miłośników mocnych wrażeń ucieszy fakt, że planowany jest montaż nowej taśmy dla slacklinerów po raz pierwszy rozpiętej pomiędzy Ratuszem a Bramą Krakowską, na wysokości 30 metrów, o rozpiętości 60 metrów. Wzrost poziomu adrenaliny gwarantuje Urban Ninja nowa forma pokazów akrobacji na taśmach, czyli konkurs trickline na wysokości. Każdy chętny będzie mógł włączyć się w tworzenie artystycznych produkcji festiwalu, a oferta bezpłatnych warsztatów poszerzy się o kategorię sztuk cyrkowych. Uczestnicy warsztatów wspólnie stworzą „żywe muzeum cyrkowe”, które stanie się elementem przedstawienia „Ceci n'est pas un Urinoir”, wystawianego 30 i 31 lipca w przestrzeni miejskiej. Przestrzeń wypełni muzyka na żywo, skupiona wokół Placu po Farze, w wykonaniu widowiskowych i charyzmatycznych bandów (Attentant Fanfare!, Hańba, Georg Victor Emmanuel)).Ulubione miejsce najmłodszych czyli Miasteczko Zabaw Niezwykłych Klanzy będzie zlokalizowane na skwerze przy ulicy Hempla, obok Centrum Kultury w Lublinie.

 

Większość wydarzeń odbywających się w ramach Carnavalu Sztukmistrzów jest bezpłatna. Wejściówki w cenie 15 zł będą obowiązywać jedynie na 5 przedstawień (10 pokazów podczas festiwalu), które z racji swojego charakteru będą odbywać się w przestrzeni zamkniętej. Bilety można kupić przez internet na www.ticketpro.pl oraz w punktach stacjonarnych ticketpro.

 

Organizatorami imprezy są Warsztaty Kultury i Miasto Lublin. Wszystkie informacje na temat siódmej edycji Carnavalu Sztukmistrzów – na www.sztukmistrze.eu.

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe