Akcję odkomarzania na terenach zielonych Lublina.

  • 19.06.2019, 17:01
  • Redakcja PL
 Akcję odkomarzania na terenach zielonych Lublina.
Ze względu na zauważalną większą uciążliwość występowania komarów na terenie miasta rozpoczynamy akcję odkomarzania na terenach zielonych Lublina. Od piątku (21 czerwca) od godz. 18:00 w Ogrodzie Saskim (przy Muszli Koncertowej) ruszą działania w terenie. Odkomarzane będą miejskie skwery i parki, podobnie jak w latach ubiegłych, o łącznej powierzchni 200 ha. Są to wyłącznie ogólnodostępne, rekreacyjne tereny Lublina.

Zgodnie z planami Biura Miejskiego Architekta Zieleni odkomarzanie trwać będzie3 dni. Prace będą rozpoczynać się w godzinach popołudniowo-wieczornych (ok. godz. 18:00), a kończyć nad ranem (ok. godz. 4:00 rano). Omgławianie będzie prowadzone w zależności od sprzyjających warunków atmosferycznych, w których kluczowa jest m. in. bezdeszczowa pogoda. W razie konieczności prace będą przerywane i przesuwane na kolejne dni.

Prace prowadzone są preparatem na bazie perchydryny nieszkodliwym dla ludzi i zwierząt, a także roślin. Preparat zwalcza zarówno komary, jak i meszki oraz kleszcze.

Lista obszarów przeznaczonych do odkomarzania w tym roku:
Park Jana Pawła II, Park Kalinowszczyzna, Park Rury, Park Bronowice, ścieżka rowerowa od Dworku Grafa do Zalewu, ul. Organowa (wąwóz), Ośrodek Graf Marina, Plac Litewski, błonia przy Zamku, Ogród Saski, wąwóz ul. Popiełuszki, skwer przy Centrum Kultury, pas zieleni wdłuż ul. Pana Tadeusza, skwer na ul. Głębokiej.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe