Wyniki kampanii Rowerowa Wiosna 2019.

  • 14.06.2019, 11:11
  • Redakcja PL
Wyniki kampanii Rowerowa Wiosna 2019.
Prawie 5 tysięcy uczniów i uczennic wzięło w niej aktywny udział.

Największa edukacyjna kampania rowerowa w Lublinie, zachęcająca do codziennego, aktywnego docierania do szkoły, czyli Rowerowa Wiosna, dobiegła końca.  Tegoroczna edycja okazała się pod wieloma względami rekordowa. W niedzielę jej uczestnicy będą świętować finał kampanii na Słonecznym Wrotkowie.


Przez 10 dni szkolnych w maju aż 4942 uczniów i uczennic z 36 lubelskich szkół podstawowych wzięło udział w rowerowej kampanii i codziennie przyjeżdżało na lekcje rowerem, hulajnogą, deskorolką lub na rolkach. W sumie młodzież przyjechała aktywnie do szkoły 35 636 razy. Zwiększyła się też liczba klas biorących udział w kampanii (aż 471 - akcja dotyczy klas 4-8 szkół podstawowych), w stosunku do zeszłego roku. 


Każdy z 4942 uczniów i uczennic z 36 szkół przynajmniej raz w maju przyjechał na lekcje rowerem lub w inny aktywny sposób. Rywalizowali oni o nagrody rzeczowe – zestawy oświetlenia do roweru. By otrzymać nagrodę należało wykonać 10 przyjazdów w maju i ten wynik osiągnęło 2359 uczniów i uczennic. Gratulujemy.


W każdej biorącej udział w akcji szkole jedna najbardziej aktywna klasa (ta, która utrzymała najwyższą frekwencję w „Rowerowej Wiośnie” w swojej szkole) otrzyma grupową nagrodę w postaci wejściówek do Aqua Lublin lub na warsztaty do instytucji kultury (Dom Słów lub Galeria Labirynt) dla całej klasy.

Dzięki wsparciu finansowemu sponsora głównego kampanii „Rowerowa Wiosna”, czyli LPEC S.A. - w tym roku aż osiem najbardziej aktywnych rowerowo szkół w Lublinie (czyli te, które miały najwyższą frekwencję) – w kategorii szkoła duża (4 szkoły powyżej 300 uczniów i uczennic w klasach 4-8) i szkoła mała (4 szkoły  poniżej 300 uczniów) - otrzymają rowerowe parkingi (ufundowane przez LPEC S.A.), które jeszcze w czerwcu będą zamontowane przed tymi placówkami. Które szkoły okazały się najlepsze? Ranking najlepszych szkół ogłosimy podczas uroczystego finału kampanii w niedzielę.
 
W niedzielę 16 czerwca o godz. 11.00 uczestnicy i uczestniczki Rowerowej Wiosny spotkają się na Placu Litewskim i wspólnie przejadą rowerami na Słoneczny Wrotków, gdzie o godz. 12.30 zostaną wręczone główne nagrody (parkingi rowerowe) dla najbardziej rowerowych klas i szkół. W tym miejscu odbędzie się też EkoPiknik Rodzinny z całym szeregiem atrakcji i konkursów z nagrodami.

Rowerowa Wiosna jest kampanią edukacyjną, poza zdrową rywalizacją odbyło się 30 zajęć praktycznych dla klas z bezpiecznego poruszania się rowerem w ruchu drogowym. W czerwcu zrealizowano też w pięciu szkołach – jako pierwsi w kraju na taką skalę - przeprowadzono "holenderskie", praktyczne egzaminy na kartę rowerową, gdzie uczniowie w normalnym ruchu drogowym ćwiczyli prawidłowe manewry. Tego typu egzamin odbył się w tym roku w pięciu lubelskich podstawówkach – SP nr 2, SP nr 22, SP nr 32 i SP nr 52 i SP Skrzydła. 

Organizatorem „Rowerowej Wiosny” jest Towarzystwo dla Natury i Człowieka - Porozumienie Rowerowe we współpracy z Urzędem Miasta Lublin, w ramach Loverowego Lublina. Kampania jest finansowana przez Miasto Lublin.www.loverowy.lublin.eu

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe