Ranking Systemów Rowerów Miejskich 2019

  • 12.06.2019, 14:35
  • Redakcja PL
Ranking Systemów Rowerów Miejskich 2019
Już po raz drugi Dadelo.pl opracowało Ranking Systemów Rowerów Miejskich. Który z systemów rowerów publicznych w Polsce jest najpopularniejszy wśród mieszkańców miasta? Gdzie zapłacimy najmniej, a gdzie najkrócej będziemy czekać na wolny rower? Na wszystkie te pytania odpowiada przygotowane przez nas zestawienie, w którym Lublin zdobył 9 miejsce.

W tym roku pod lupę wzięliśmy aż 38 miast, w których funkcjonuje 39 systemówrowerów miejskich. Sprawdziliśmy między innymi:

- ceny w poszczególnych systemach,

- ilość osób zapisanych w systemie,

- jak często wypożyczane są rowery w każdym z systemów,  

- długości sezonów.

                Poza samymi systemami, oceniliśmy także infrastrukturę rowerową, jaką oferuje miasto, w którym funkcjonuje dany system. W tym wypadku skupiliśmy się na długościach ścieżek rowerowych oraz stacjach napraw rowerów. Ranking powstał na podstawie danych przesłanych z urzędów i od operatorów systemów.

Lublin zdobył wysokie noty w takich kategoriach jak: ilość rowerów przypadająca na mieszkańców miasta, ilość stacji przypadająca na 1 km kwadratowy powierzchni miasta, długość sezonu oraz długość ścieżek rowerowych w stosunku do dróg publicznych.

                Serdecznie zapraszam do zapoznania się z Rankingiem oraz do wykorzystania opracowanych przez nas materiałów (link do Rankingu: https://www.dadelo.pl/blog/systemy-rowerow-miejskich/). Dzięki temu zyskają Państwo ciekawą, aktualną treść, która na pewno zaciekawi czytelników Państwa portalu. Przesyłam również link, z którego można pobrać grafiki gotowe do publikacji. 

                Zależy nam na unikalności wszystkich treści, więc proszę napisać czy potrzebują Państwo notatki prasowej dedykowanej na Państwa portal – opracujemy taką. Jeżeli mają Państwo jakieś pytania albo sugestie to pozostajemy do dyspozycji.

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe