13 czerwca spotkanie z uczniami szkół ponadgimnazjalnych - laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad, turniejów i konkursów tematycznych, które odbędzie się o godz. 11.00 w siedzibie Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II przy ul. Elsnera 5 w Lublinie.

  • 12.06.2019, 14:09
  • Redakcja PL
13 czerwca spotkanie z uczniami szkół ponadgimnazjalnych - laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad, turniejów i konkursów tematycznych, które odbędzie się o godz. 11.00 w siedzibie Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II przy ul. Elsnera 5 w Lublinie.
Tegorocznym zwycięzcom zostaną wręczone nagrody książkowe i dyplomy, a szkoły otrzymają gratulacyjne dyplomy. Trzy szkoły publiczne i szkoła niepubliczna z największą liczbą tytułów laureata i finalisty otrzymają puchary Prezydenta Miasta Lublin. W olimpiadach, turniejach i konkursach laureatami i finalistami zostali uczniowie z 18 szkół. Ogółem 224 uczniów zdobyło 303 tytuły (o 28 więcej niż w ubiegłym roku), w tym 143 tytuły laureata i 160 finalisty.

Uczniowie biorący udział w zawodach stopnia międzynarodowego olimpiady oraz laureaci zawodów stopnia centralnego olimpiady otrzymają jednorazowe stypendia Prezydenta Miasta Lublin. Wyżej wymienione stypendium otrzymają również laureaci konkursów tematycznych i finaliści olimpiad oraz turniejów, którzy w I semestrze roku szkolnego 2018/2019 uzyskali średnią ocen co najmniej 4,3 oraz wzorową ocenę z zachowania. Przyznanych zostanie 239 (o 35 więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym) jednorazowych stypendiów, które otrzyma 169 uczniów (o 28 więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym). Wysokość stypendium wynosi 608 zł. Uczniowie, którzy uzyskali więcej niż jeden tytuł uzyskują wielokrotność wskazanej kwoty, w tym:

  • 2 uczniów otrzyma stypendium w pięciokrotnej wysokości,
  • 4 uczniów w czterokrotnej wysokości,
  • 10 uczniów w potrójnej wysokości,
  • 30 uczniów w podwójnej wysokości.

Szkoły publiczne z najliczniejszą grupą laureatów i finalistów:
1. I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica - 88 tytułów 
2. III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej - 41 tytułów 
3. II Liceum Ogólnokształcącego im. Hetmana Jana Zamoyskiego - 39 tytułów
4. XXI Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki - 18 tytułów
5. Zespołu Szkół Elektronicznych - 15 tytułów

 

Szkoła niepubliczna z najliczniejszą grupą laureatów i finalistów:
- Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi - 23 tytuły

Spotkanie z laureatami i finalistami ze szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się we czwartek (13 czerwca) o godz. 11:00 w Zespole Szkół nr 5, przy ul. Elsnera 5 w Lublinie.
 

Redakcja PL

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe